Aktuality

24. 7. 2017

Interpelace poslance PhDr. Ing. Mgr. et Mgr. Jiřího VALENTY (KSČM)
ve věci: Působení České republiky v rámci tzv. "Koalice 60-ti států v čele s USA”, která údajně bojuje v Sýrii proti islámskému státu, ovšem bez mandátu Rady bezpečnosti OSN
na

24. 7. 2017

Kdyby pan ministr Jurečka /KDU-ČSL/, nebyl ješitný chlap a poslechl si kolegyni Sehnalovou, která na tom tématu dělala už v předchozím volebním období v Evropském parlamentu velmi intenzivně, možná některé kroky mohl činit hned po volbách v roce 2013 a nemusel by si teď kasat triko a sbírat volební body v roce 2017.

22. 7. 2017

Německý Die Welt zveřejnil v sobotu 22.7.2017 na svých webových stránkách výbušnou zprávu o tom, že údajně syrský režim použil letos začátkem července několikrát chemické zbraně proti civilnímu obyvatelstvu Sýrie a to v okrajových částech města Guta, v okolí Damašku a ve městě Ajn - Tarma. Šlo údajně o použití chlóru, dokonce i Sarinu!

19. 7. 2017

ROZHOVOR Jak se žije na montovnami zaplněném Tachovsku? Když Siemens opustil svoji pobočku u Stříbra, dal lidem slušné odstupné. Jenže někteří si koupili lepší auto – a bylo hned po penězích.

18. 7. 2017

Předvolební kampaň o přetahování voličů nabírá na intenzitě. Pro nerozhodnuté občany mohou být vodítkem pravidelně zveřejňované průzkumy volebních preferencí kandidujících stran a uskupení. Někteří voliči se naopak rozhodnou na základě vlastního vnímání a zvážení současného stavu společnosti, které bude u každého jiné. Pro někoho může vypadat například takto:

14. 7. 2017

Středeční hlasování v Poslanecké sněmovně potvrdilo pokračující trend České republiky v uskutečňování cizineckých dobrodružných výprav pod praporem NATO.

14. 7. 2017

Jak známo v českých veřejnoprávních mediích (ČT, ČRo, ČTK) se pravdu o dění v Sýrii nedovíme. Tato neobjektivní, proamerická a českou pravicí ovládaná veřejnoprávní média manipulují českým veřejným míněním ve prospěch války chtivých USA, aby zamaskovaly jejich válečné zločiny a protiprávní jednání v Sýrii, jednání proti mezinárodnímu právu a Chartě OSN.

11. 7. 2017

Profesor Oskar Krejčí nazývá věci pravým jménem, jaké nesmysly nám povídají politici o nutnosti zvýšit výdaje ČR a zemí EU na zbrojení v rámci NATO. KSČM tuto politiku nesmyslného zbrojení odmítá! 

11. 7. 2017

Tisková konference KSČM s Ing. Marií Pěnčíkovou na téma vody, jako strategické suroviny. A Ing. Karlem Šidlem na téma lithia v Krušnohoří.

 

 

3. 7. 2017

Francouzský prezident Emmanuel Macron se velice rychle po svém zvolení vyprofiloval jedním z hlavních podporovatelů evropského superstátu, ke kterému bychom měli, alespoň podle něj, co nejrychleji dospět. “Přirozeně” pod vedením Francie a Německa! Na suverenitu a svébytnost jiných členů EU se již v jeho úvahách nebere pražádný ohled.

2. 7. 2017

Ministr kultury Daniel Herman je divný člověk až zvláštního ražení, chtělo by se k říci, že i exot. Už několikrát přesvědčil, že je intrikán a hlavně lhář! Stačí připomenout loňskou aféru s jeho vzdáleným příbuzným Bradym, pro něhož se snažil všemi způsoby vynutit medaili. Dokonce tvrdil, že Jiří Brady žijící v Kanadě je jeho strýček. To je ale lež jako věž.

29. 6. 2017

Ve čtvrtek 29. 6. 2017 ve 12:40 hodin zahájila KSČM tiskovou konferencí v prostorách Poslanecké sněmovny v Praze svojí volební kampaň pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR 2017.

28. 6. 2017

Parlamentní listy: Dobrý den. Co si myslíte o prohlášení "Několik vět 2017", které iniciovala politická platforma Spravedlnost a inovace (SPIN), a které podepsali např. Jan Kalvoda, Michael Kocáb, Jan Ruml, Jiřina Šiklová, herec Jiri Mádl? Dle prohlášeni jsou např.

26. 6. 2017

KSČM spustila dnem 24.6.2017 svůj nový celostátní volební web k volbám do Poslanecké sněmovny 2017. Prokliknete se na něj z titulní strany našich krajských webových stránek.

Jednak v hlavním menu, úplně v pravo se objevila nová položka - VOLBY - po kliknutí na tuto položku se dostanete na volební web KSČM.

20. 6. 2017

Sociální demokraté si nyní vzpomněli, že by měli mít nějaký program. Už tradičně si tak vzpomněli pouze před volbami. Tři a půl roku vládnutí byl jejich volič nedůležitý a hle! Volby se blíží. Změníme lídra, změníme předsedu, uděláme cokoliv, aby volič zapomněl, že jsme ho tři a půl roku zrazovali.

20. 6. 2017

V pondělí, dne 19.6.2017 se uskutečnilo v Plzni, v budově KSČM, od 16:00 hodin, řádné zasedání pléna KV KSČM.

Na programu jednání byly tyto body:

20. 6. 2017

Přestože zájemci o kandidaturu na pána Pražského hradu se příliš do střetu s tím současným nehrnou, tak hysterická protizemanovská kampaň jede na plné obrátky již dlouho. Mainstreamová média mají jasno! Jakýkoliv jiný prezidentský kandidát bude v prosazování zájmů státu vhodnější než Zeman!

18. 6. 2017

Tradice, odpovědnost, prosperita - pilíře hodnot »šité« Schwarzenbergovi přímo na míru. V kombinaci s volebním heslem »Neuhneme« jsou důsledkem současné renesance pravicové strany TOP 09.

18. 6. 2017

Podle zprávy ČTK, kterou dne 15.6.2017 uveřejnila na svých webových stránkách (www.ceskenoviny.cz), se pravděpodobně objevil další vážný adept, který by mohl kandidovat svým výrokem na titul "Demagog roku 2017“. 

13. 6. 2017

Na pořadu jednání zastupitestva byly obvyklé body, řada bodů se týkala rozdělení různých dotačních titulů, které kraj vyhlásil. Např. šlo o dotace podpory sborů dobrovolných hasičů, výstavbu požárních zbrojnic v obcích, péče o válečné hroby, bezpečné branky, podpora budování a modernizace sportovišť a další.

10. 6. 2017

Fakt, že někteří ministři koaliční vlády dlouhodobě nepracují ve prospěch občanů a neplní si ani základní povinnosti tak, jak by z titulu vrcholné exekutivní funkce měli, registrují asi všichni. Nad tím, co však nyní předvádí ministryně pro místní rozvoj z hnutí ANO 2011 Karla Šlechtová, již ale zůstává „rozum stát“.

9. 6. 2017

Anotace:
Tak se vás ptám pane ministře vnitra Chovanče:

„Víte pane ministře vnitra, co se vám to děje na ministerstvu, které řídíte?“
__________________________________________________________________________________________________________________

9. 6. 2017

To je hlavní imperativ doby v dnešní mezinárodní situaci, kdy svět balancuje na pokraji velkého válečného konfliktu.

Stránky