Stanovisko Výkonného výboru Plzeňského KV KSČM k aktuální politické situaci z 6.9.2021

6. 9. 2021

Prosaďme vystoupení z NATO!

Výkonný výbor KV KSČM Plzeňského kraje na svém řádném zasedání dne 6. září 2021 v Tachově posoudil připravenost krajské organizace KSČM k nadcházejícím volbám do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

V souladu s volebním programem a jeho prioritami konstatoval, že bude prosazovat vystoupení ČR z paktu NATO, což potvrzuje výsledek válečného konfliktu v Afghánistánu, který dopadl nejen pro NATO, ale především pro USA velkou porážkou!

Ukázalo se, že USA nešlo o prosazení demokracie v této zemi, ale především o obchod s narkotiky, nerostné suroviny, geostrategické zájmy v této oblasti a odbyt pro svůj zbrojní průmysl!

Je smutné, že se na této nedůstojné vojenské agresi podílela i Česká republika vysláním kontingentu vojsk, což stálo české daňové poplatníky 20 miliard korun, ale také zbytečné ztráty na životech 14 příslušníků armády ČR.

Je třeba tuto skutečnost naší veřejnosti připomínat s možnou hrozbou zvyšujícího se migračního nebezpečí, neboť jediná KSČM nesouhlasila s vysláním vojáků do této oblasti!

Ukazuje se také, že KSČM jako jediná měla pravdu v tom, jakého výsledku bude a také bylo dosaženo! 

Proto KSČM bude nadále prosazovat vystoupení z NATO!

VV KV KSČM dále posoudil postup krajské organizace v předvolebním klání s vědomím, že se naši kandidáti budou střetávat s nedůstojnou rétorikou pravicových stran a subjektů. Příkladem je falešné a nepravdivé tvrzení ODS na facebooku, kdy údajně komunisté zničili tuto zemi, a jejich aktivita, kdy „jedině SPOLU dají Česko dohromady“.

ODS zapomněla na léta vlastních nekalých privatizací a rozkrádání naší země právě pod její vládou! Občané však nezapomněli!

Je smutné, že právě ODS bojící se o svůj výsledek se musí opírat v koalici o další politicky zprofanované partnery, k nímž zcela jistě patří TOP 09 a KDU ČSL.

Komunisté Plzeňského kraje apelují na občany v rámci předvolebního období, aby nepodléhali nepravdivým, klamným, lživým a zkreslujícím tvrzením těchto stran. Stačí se rozhlédnout a vnímat to, co je dnes námi všemi užíváno. Vždyť to bylo vybudováno právě za starých „socialistických“ časů.

VV KV KSČM vyzývá občany k objektivnímu posouzení všech volebních programů, jejich porovnání se současnou realitou a také plány a tvrzeními pravice a podobných subjektů.

Zcela určitě nechceme, aby došlo k dalšímu „Pirátskému zotročení", o čemž některé programy těchto stran svědčí!

 

Autor: 
RSDr. Jan Rejfek, tiskový mluvčí Plzeňského KV KSČM
Zdroj: 
VV KV KSČM Plzeňského kraje, 6. září 2021, Tachov