Mediokracie, vakcíny a Sputnik V

8. 4. 2021

Mediokracie zapracovala, a tak se čím dál intenzivněji ztrácíme v účelovém matení pojmů, v dezinformacích, polopravdách a vyslovených lžích. 

ema_vakcina.pngJedno takové, přímo vzorově účelové matení pojmů, doslova hýbe médii a někteří politici ho mají plná ústa... "Sputnik ano, ale až ho schválí EMA". Neschválí ho EMA, stejně jako neschválila žádnou z dosud používaných vakcín. Ty jsou totiž pouze podmínečně registrované, protože logicky nemají dlouhodobé klinické studie. Jak by také mohly, když Covid19 tady máme něco málo víc než rok. Čili se pořád jedná o vakcíny experimentální. Navíc jejich výrobci dostali od EU pozoruhodný dárek, tzv. indemnitu - tedy zřeknutí se odpovědnosti... rozuměj za případné negativní účinky.

I takto nazíráno, je přístup EMA ke Sputniku V výhradně politický, diskriminační. Farmaceutické byznysmeny z Evropské lékové agentury, jak se zdá, neobměkčí ani fakt, že ze všech dosud aplikovaných vakcín se právě Sputnikem očkuje nejdéle. Bez negativních reakcí očkovaných...

Související: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/irena-storova-petr-arenberger-sputn...

Autor: 
Vojtěch Filip, předseda ÚV KSČM a místopředseda Poslanecké sněmovny
Zdroj: 
fc