"Mešita nenávisti" byla vztyčena v Plzni na centrálním náměstí!

29. 10. 2019

Blíží se 30. výročí událostí 17. listopadu roku 1989, tzv. Sametové revoluce. Sliby dané tehdejšími revolučními vůdci Sametové revoluce a Václavem Havlem veřejnosti už dávno nevyplněné zavál čas! 

Ty dnešní desetitisíce bezdomovců v naší zemi, statisíce lidí v exekuci, statisíce lidí na pracovních úřadech bez práce jsou jen drobnou vadou na kráse listopadových ideálů. Ze slibů 17. listopadu 1989 už zůstalo použitelné jen slovo „Svoboda“, za kterou teď všichni bojují, o kterou se obávají a kterou se zaklínají při každé příležitosti! Argumenty liberálních demokratů a neokonzervativců o "volné ruce trhu" která vyřeší vše, už také dávno vzaly za své!

Poslední výsledky průzkumu veřejného mínění vystrašily pravicové strany, protože téměř polovina dospělé populace si podle průzkumů veřejného mínění myslí, že se před rokem 1989 žilo obyčejným lidem lépe! Další značná část obyvatel si myslí, že se pro ně nic k lepšímu, ani horšímu nezměnilo a menšina obyvatel si myslí že se žije lidem lépe. A to se ve výzkumné agentuře zřejmě hodně zapotili při retušování kontur výsledku průzkumu, aby to nějak přijatelně vypadalo! 

Své tady sehrál také všeobecný lidský pokrok za těch 30. let ve všech oborech a oblastech života společnosti, bez ohledu na to, jestli vládnou pravicové strany či nikoliv. Doba je prostě za těch 30 let jiná a jinde, o kus dále.

Že se lidem žije lépe si myslí především dobře placení politici z daní občanů, lidé z podnikatelských kruhů, lidé s vyššími příjmy a pravicoví voliči. 

Pražská kavárna, pohrobci Václava Havla a pravicové strany jsou ale vystrašeny těmito výsledky názorů lidí! Straší je ve snu volební preference hnutí ANO Andreje Babiše, který je vlastně produktem jejich rozkrádačské a protilidové politiky, kterou tady dlouhé roky vůči národu praktikovaly! To oni Babiše vytvořili, kmotři z ODS, lidé podobní Kalouskovi z TOP 09, KDU-ČSL, Sobotkové z ČSSD a všechny ty strany na jedno použití Unie Svobody, Věci veřejné a jiní podvodníci. To samé platí i vůči Hnutí SPD Tomio Okamury, který umí pojmenovat zloděje tak, aby tomu obyčejní lidé dobře rozuměli! A oni mu rozumí! A proto jej lidé volí! Děsí je také neskutečným způsobem i prezident Zeman, kterého si zvolila demokraticky většina národa v přímé volbě prezidenta.

A tak Kalouskové, Pospíšilové, Schwarzenbergové z TOP 09, Fialové z ODS, Bělobrádkové a Výborní z KDU-ČSL, Gazdíci a Rakušanové – od Starostů, Hamáčkové a Zaorálkové z ČSSD a jiní bijí na poplach. Panika!

Jsme svědky obrovského růstu nenávisti v naší společnosti šířené takzvaným „Demoblokem“, tj. seskupením rádoby demokratických pravicových stran“, které jsou v opozici a nevynechají ani jednu příležitost si nekopnout, nebo neplyvnout na prezidenta Zemana či předsedu vlády Babiše!

Právě v těchto dnech byla na plzeňském centrálním náměstí postavena „Mešita nenávisti“ vůči KSČM, a vůči myšlence socialismu. Prostřednictvím této mešity je vyhlášen ideologický džihád proti minulému režimu!

Do mešity je vždy organizátory v uniformě příslušníka Sboru národní bezpečnosti z dob před rokem 1989 vpuštěno po 20-ti minutách okolo 100 lidí a je jim v 15-ti minutách promítnuta multimediální prezentace, toho nejhoršího z let 1948 – 1989! Klasická snůška části pravdy, mnoha „přifouknutých“ polopravd, věcí vytržených z kontextu doby a také hrubé lži! Vše hudebně a vizuálně emočně zabarveno.

Ze 40 let života tehdejší socialistické společnosti (1948 – 1989) tam není ukázáno nic, ani jedna jediná věc v prezentaci (!), která by byla dobrá. Ani jediná! To by se sponzorům projektu zřejmě nelíbilo, dát na misku vah objektivní hodnocení, klady i zápory té doby, případně srovnání s dneškem! To by už vůbec nemuselo dopadnout dobře!

Návštěvník neuslyší ani jedno slovo o bezplatném školství na všech stupních škol za socialismu, o bezplatném zdravotnictví, o podpoře mladých rodin, o školkách, jeslích, o levných bytech pro mladé lidi, o budování přehrad, metra, dálnic, o tom, že tady nebyly drogy, bezdomovci, žebráci, že v tak malé zemi se vyrábělo všechno od letadel, přes televize, auta, nábytek, koberce, oděvy, domácí spotřebiče, pivo, že jsme byli potravinově soběstačná země, že se k nám jezdily učit delegace z celého světa jak hospodaříme v zemědělství. Nic!

Uslyší o střílejících pohraničnících, o kolektivizaci v zemědělství, o srpnu 1968, o frontách před obchody na všechno atd.

Celá prezentace svědčí pouze o primitivismu autorů! Prezentují jednobarevný, pokřivený pohled na společnost před rokem 1989! Pustá negace všeho! Věci úmyslně vytržené z kontextu doby! Polopravdy a lži přifouknuté tolik, jako kopule této džihádistické mešity v centru Plzně! Ve své podstatě podvědomé podněcování k nenávisti a jen lidská ubohost! 

Normálně uvažující člověk si této nápadné vady na kráse a nevyváženosti prezentace musí povšimnout! Extrémně totiž prezentace napadá na jednu nohu, prostě viditelně pokulhává, to nelze skrýt!

Plzeňané tak mají možnost vidět, jak vypadá v praxi informační válka! Jak se dají jednotlivé informace vybrat a účelově poskládat, zveličit a emocionálně zabarvit tak, aby vše vyznělo extrémně negativisticky! 

A mohou si také všimnout, jak na financování takových továren na vymývání mozků lidí je peněz dost! Toto nebude levná záležitost, provozovat „Mešitu nenávisti“ několik dní v Plzni, převážet ji po republice a potom ji dále provozovat v každém krajském městě, včetně hlavního města Prahy! Tento kontroverzní projekt bude stát několik desítek milionů korun, možná i více! Otázkou je, z jakých peněz se to platí!

Akce „Mešita nenávisti“ se koná v Plzni pod patronátem Plzeňského kraje, který má v čele vnitřních prostor mešity svoji reklamní tabuli! Odtud se tedy šíří nesmiřitelný ideologický džihád za správnou víru, proti nevěrcům a proti myšlenkám sociálně spravedlivé společnosti, které začínají oslovovat stále více lidí! 

Díky pane hejtmane a radní, nemáme zájem! Dávejte peníze vybrané na daních od občanů Plzeňského kraje raději na užitečnější projekty pro lidi v našem kraji! 

Fotogalerie

Autor: 
Mediální úsek Plzeňského KV KSČM
Zdroj: 
Mediální úsek Plzeňského KV KSČM