Předseda ODS Petr Fiala se vzteká a vydává frenetické výkřiky na všechny strany

8. 10. 2019

Lídr ODS Fiala se zuřivě vzteká nad tím, že předseda vlády České republiky Andrej Babiš, spolu s ministryní financí Alenou Schillerovou přišli na jednání s vedením KSČM do Pražské centrály KSČM, ohledně podpory komunistických poslanců při schvalování státního rozpočtu na rok 2020.

To prý je strašné, kam se naše země dostala v roce 30. výročí Sametové revoluce. Komunisté prý znovu mají vliv na vládu naší země! Pak si neodpustil povinnou „odrhovačku“ o totalitní straně, o vítězství demokracie, svobodě, atd.

Evidentně mu však vypadl z mysli dlouhý časový blok, kdy mnoho let po Sametové revoluci vládla v této zemi ODS, která rozkradla a vyprodala za hubičku rodinné stříbro této země. To nejsou prázdná slova! Vzpomeňme jen nedávno přijaté usnesení Poslanecké sněmovny PČR o tom, že privatizaci státního majetku po pádu socialismu v České republice provázely excesy, chyby i zločiny se stamiliardovými škodami pro český stát. Za tyto peníze se mohly stavět nemocnice, dálnice, nové školy, školky, byty pro mladé, domovy pro seniory aj. Řeč je v tomto usnesení o tom, že privatizační zločiny z let 1992 -2005 nesmí být promlčeny! Je to z doby, kdy ve velké většině vládla a rozhodovala o všem ODS!

A jak je to s demokracií v ODS už jsme měli také možnost v průběhu let poznat. ODS má v sobě zakomponované mafiánské prvky! Nikým nevolení „kmotři“ v pozadí řídí zvolené poslance za ODS, aby jim přihrávali lukrativní pozemky, funkce ve správních orgánech státních a obecních firem a v příspěvkových organizacích, lukrativní zakázky! 

Mohli bychom tady opět vyjmenovat všechny ty kauzy Gripeny, Pandury, Open Cards, karty IZIP, ProMoPro. Dinga, letouny CASA, tunel Blanka a spoustu dalších jizev na tváři ODS! Ale to bychom se opakovali. 

Na rozdíl od profesora Fialy to lidé ví a pamatují si to! A na základě těchto rozkrádaček vyjádřili v demokratických volbách svůj názor na přízeň ODS. 

Pavel Kováčik, předseda poslaneckého klubu KSČM k těmto frenetickým výkřikům pana Fialy uvedl.

KSČM je parlamentní stranou, která, na rozdíl od ODS a dalších rozčilujících se stran, má na zřeteli prosperitu republiky a zlepšení života občanů, ne pouze vyvolené skupiny. Není tomu tak dávno, co zde vládla pravice spolu s ČSSD. Nějak se však solidarita s občany z jejich tehdejších kroků vytratila. Pokud dnes návrhy KSČM vláda v čele s premiérem vnímá, je to dobrý počin, který lidé zajisté oceňují. 

Nějak mi uniklo, že by ODS zvyšovala důchody tak razantně, jako je tomu dnes, a mnoho dalších pozitivních změn nás čeká. KSČM je ve svých programech – na rozdíl od »mocné« pravice – prosazuje dlouhodobě. 

Takže předseda ODS místo nemístných invektiv mohl pozvat premiéra k jednacímu stolu. To se mu však evidentně nehodilo do krámu. Dal přednost výpadům a teatrálnímu křiku, který je pouze divadlem k vlastnímu zviditelnění. Neřeší však problémy občanů! 

Pokud chceme znát v KSČM odpovědi na otázky, musíme se ptát. Právě to byl důvod, proč KSČM pozvala k jednání předsedu vlády a ministryni financí. Dotazů i odpovědí bylo hodně. Jednání budou pokračovat. Tématem bude zdravotnictví. Jen na okraj, rozčilování škodí zdraví. 

Autor: 
Mediální úsek Plzeňského KV KSČM
Zdroj: 
Mediální úsek Plzeňského KV KSČM