Ruská federace slavila "Den vítězství". V Moskvě se uskutečnila vojenská přehlídka na počest 75. výročí vítězství nad fašismem!

25. 6. 2020

Dne 24. června 2020 se na Rudém náměstí v Moskvě uskutečnila vojenská přehlídka na počest 75. výročí vítězství ve II. světové válce nad fašismem.

Tato vojenská přehlídka se nemohla uskutečnit v tradičním termínu 9. května, v den ukončení II. světové války, z důvodu coronaviru, neboť Moskva, centrum Ruské federace byla velice silně zasažena touto epidemií.

Termín 24.6.2020 není náhodný. Je to tzv. stalinský datum 1. vojenské přehlídky na Rudém náměstí po ukončení II. světové války v roce 1945.

Celá Ruská federace si touto vojenskou přehlídkou připomenula triumfální vítězství nad fašismem ve II. světové válce, před 75. lety. 

Na začátku vojenské přehlídky, vždy celých 75 let, je nesena bojová zástava 150. divize Rudé armády která dobyla symbol nacistické moci berlínský Reichstag v roce 1945 a vztyčila na něm rudý prapor Svazu sovětských socialistických republik - SSSR!  Je to nejcennější bojová zástava ruské armády, před kterou se sklání s úctou celá země. Právo nést tuto bojovou zástavu na vojenské přehlídce v Moskvě mají jen ti nejlepší z nejlepších studentů ruských vysokých vojenských škol a nejlepší příslušníci tototo vojenského útvaru, který existuje dodnes!

Tato bojová zástava nad Reichstagem sdělovala v roce 1945 celému světu: "Sovětský voják došel do Berlína a rozdrtil nenávistného nepřítele!"

Na této vojenské přehlídce byly poprvé ukázány některé nové zbraňové systémy zavedené do výzbroje ruské armády. Je jím systém Tornado-S a TOS-2. Oba systémy již prošly náročnou vojskovou zkouškou a byly přijaty do výzbroje. Tornado-S je nový vícehlavňový raketometný systém. TOS-2 je nejnovější těžký plamenometný systém (dříve známý jako "Tosochka"). Dále byl představen modernizovaný Panzir-SM. Jedná se o protiletadlový raketový systém, se schopností zachytit a zničit i malé nízkoletící cíle. Osvědčil se v Sýrii při ochraně letecké základny Chmejmim, kde je dislokovaná letecká jednotka Ruské federace, na kterou útočí islamisté pomocí dronů a malých leteckých modelů, na kterých jsou upevněné malé nálože.

Vojenská přehlídka v Moskvě, konaná na počest 75. výročí vítězszví nad fašismem se uskutečnila ve velkolepném stylu. Za Českou republiku se jí zúčastnil z pověření prezidenta republiky Miloše Zemana velvyslanec ČR v Ruské federaci Vítězslav Pivoňka.

Mediální zpravodajství o této vojenské přehlídce v Moskvě českými médii bylo okrajové, s různými komentáři.

Z toho důvodu zde vkládáme odkaz na videozáznam na ruském portálu "Vesti.ru" bez rušivých jevů.

 

Video: 

Fotogalerie

Autor: 
Mediální úsek Plzeňského KV KSČM
Zdroj: 
www.vesti.ru