Aktuality

22. 2. 2020

V sobotu, dne 22.2.2020 se uskutečnila v Plzni v budově KSČM, od 09:00 hodin, krajská konference KSČM. Celkem 27 delegátů ze sedmi okresů Plzeňského kraje hodnotilo dosavadní činnost a výsledky práce KSČM v kraji za poslední 2 roky. Přibližně stejný byl počet hostů. Konference se zúčastnil s. Stanislav Grospič, místopředseda ÚV KSČM. 

21. 2. 2020

Do meziresortního řízení se dostává předloha, která má přinést novinky v agenturním zaměstnávání. Víte, oč jde?

20. 2. 2020

Hledíme do budoucnosti a hájíme zájmy těch neprivilegovaných v této zemi. A těch je bohužel po 30 letech čím dál více. No a co se týče výroků pana premiéra Andreje Babiše, možná by stačilo, pokud by se ohlédl za minulostí a uvažoval v reáliích dneška.

20. 2. 2020

Dne 13.února 2020 vynesl Evropský soud závazný rozsudek! Podle něj může každá vláda v EU okamžitě vyhošťovat uprchlíky! Je to její právo! V Čechách ta informace o tom právu nějak zapadla! Tak o ni informujeme!  Děkujeme, že naše pořady sledujete! Informujeme o tom, o čem ostatní mlčí! 

19. 2. 2020

Americký velvyslanec v České republice Stephen King zaslal členům rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny PČR dopis, ve kterém označil zvažovanou digitální daň za diskriminační. King poslance varoval i před možným zavedením odvetných opatření ze strany USA.

19. 2. 2020

Tiskové prohlášení: „Pan Filip byl přijat pro bolest na hrudi. Byl zjištěn infarkt myokardu v časném stádiu a ošetřen intervenční metodou.

16. 2. 2020

"Paradoxně považuji tehdejší vládu, která rozhodla o prodeji minoritního podílu ve společnosti OKD, za podvedenou vládu,“ říká člen Vyšetřovaci komise k OKD Leo Luzar a jedním dechem dodává, že šlo o šlendriánství devadesátých let, kdy úč

16. 2. 2020

Argumenty k návrhu KSČM na zrušení lustračního zákona, sdělil v pátek v pořadu Události, komentáře prředseda ÚV KSČM Vojtěch Filip. Diskutovat s poslancem ODS Pavlem Žáčkem a moderátorkou Světlanou Witovskou.

15. 2. 2020

Nedávné výroky amerického ministra zahraničí Mike Pompea o tom, že Krym je ztracený“ a že „v Americe přece Ukrajina nikoho nezajímá“ daly jasný signál českým rusofobům , aby i oni, stejně jako celý svět se smířili s navrácením tohoto vojenskostrategického území pod správu Ruska.

13. 2. 2020

Odpověď na písemnou interpelaci poslance Miroslava Grebeníčka na předsedu vlády Andreje Babiše ve věci kroků a opatření, kterými předseda vlády a vláda dosud reagovali a které kabinet připravuje v souvislosti s usnesením Poslanecké sněmovny ze dne 6.

12. 2. 2020

Stanislav Křeček čelil kritice, našel většinové zastání nejen u KSČM. Výhružky od spolku Milion chvilek, který na svém webu oznámil, že pokud by se stal veřejným ochráncem práv, uspořádá demonstraci, spíše napomohly jeho zvolení. Uvádí se, že obdržel z důvodů výhružek navíc téměř rozhodující 2 hlasy. Křeček podle něj v době normalizace chválil socialistickou revoluci a socialistické volby.

12. 2. 2020

Těžit, či netěžit lithium? To bylo téma rozhovoru v ČRo Plus, kde byli hosty poslanec Leo Luzar a senátor za Hnutí pro Prahu 11 Ladislav Kos.

10. 2. 2020

Slovenský politický a mediální analytik Eduard Chmelár, který je lídrem mimoparlamentního levicového hnutí Socialisté.sk, se u příležitosti nadcházejících parlamentních voleb ve své zemi věnuje problematice průzkumů veřejného mínění.

Na úvod svého příspěvku na Facebooku politik upozorňuje na některé výsledky těchto aktivit, které jsou proti sobě.

10. 2. 2020

V Plzni se dne 10.2.2020, uskutečnilo poslední 10. zasedání Plzeňského KV KSČM před krajskou konferencí KSČM. Plénum projednalo organizační, obsahové i kádrové zabezpečení přípravy jednání krajské konference KSČM.

5. 2. 2020

Honí se mi hlavou to, že nikde nemohu najít ve zprávách nedávný průzkum agentury Median, kde 55% českých respondentů se domnívá, že se novodobá historie začíná falšovat!?! 

A že tento názor sdílí dvě třetiny lidí starších 60 let. 

5. 2. 2020

Měl jsem tu čest uctít památku v Petrohradu na Piskarjovském památném hřbitově, kde je memoriální komplex na památku obětem obležení Leningradu (1941-1944). Pojmenován byl podle vesničky Piskarjovo, nedaleko Petrohradu.

5. 2. 2020

Komunistická strana Čech a Moravy potvrzuje, že tak jako v každém volebním období navrhne zrušení obou lustračních zákonů, protože ten zákon diskriminuje určitou skupinu obyvatel, a to zcela neodůvodněně.

1. 2. 2020

Za mediálního utajení proběhl minulý týden slučovací sjezd Strany demokratického socialismu a iniciativy Skutečná levice. Sjezd rozhodl o vzniku nové politické strany - "Levice".

1. 2. 2020

Začátek roku 2020 přinesl velmi vysoké napětí v mezinárodních vztazích. V noci na 3. ledna 2020 byl spáchán armádou USA ohavný zločin, při němž byl brutálně zavražděn po útoku amerického bezpilotního dronu iránský generál Sulejmani a to na okraji bagdádského letiště v Iráku. 

31. 1. 2020

Projev na 40. schůzi Poslanecké sněmovny 30. ledna 2020 k Závěrečné zprávě Vyšetřovací komise k OKD.

Děkuji za slovo, vážený pane předsedající, dámy a pánové.

30. 1. 2020

Hrozí další televizní krize a spacáky na Kavčích horách? Někteří umělci, třeba herečka Geislerová, a komentátoři tím začínají hrozit. Prý kvůli nevhodným kandidátům do Rady ČT. ParlamentníListy.cz se zeptaly politiků, co si o tom myslí. 

30. 1. 2020

Předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip přijel ve středu na plánovanou schůzku na Pražský hrad za prezidentem Milošem Zemanem, aby s ním projednal pár zásadních otázek. Zajímalo ho mj.

30. 1. 2020

Mladí lidé, od určitého ročníku, by si měli spořit na důchod. Prozatím je to pouze vypuštěná myšlenka paní Schillerové, ale dalo by se říci, že to mladé generace asi zřejmě nemine. Šetřit či spořit, proč by ne? Jen je tady menší problém na který by se nemělo zapomínat a tím je to, z čeho si odkládat na důchod?

Stránky