Bál upírů končí! Toto by si západní elity měly uvědomit, prohlásil ruský prezident Putin!

16. 3. 2024

Ve středu 13.3.2024, v předvečer voleb nového ruského prezidenta, poskytl současný prezident Ruské federace Vladimír Putin obsáhlý rozhovor ruskému mediálnímu holdingu „Rusko dnes“ (Rossija segodňa), který s prezidentem Putinem vedl Dmitrij Kiseljov, šéf tohoto media holdingu.

Rozhovor trval 1 hodinu, 37 minut. Většina času byla věnována vnitroruské politické, ekonomické a sociální situaci. Prezident Putin nastínil své představy, jak by měla Ruská federace vypadat za 6 let, což je jedno funkční období ruského prezidenta.

Při přechodu od domácí agendy k zahraničně - politickým tématům položil Kiseljov prezidentu Putinu otázku, jestli současná pozice Ruska ve světě a válečný konflikt na Ukrajině jsou zablouděním Ruska na cestě svého rozvoje, nebo jak to hodnotí prezident.

Putin odpověděl, že Ruská federace se nachází v bodě, který je na cestě strategického rozvoje Ruské federace. K žádnému zabloudění, nebo odklonění od plánované cesty nedošlo.

Rusko cílevědomě buduje svůj silný, suverénní, ekonomicky prosperující a sociální stát. Naše strategická linie odpovídá zájmům obyčejných lidí naší mnohonárodnostní země. Lidé v Ruské federaci toto od nás (od vedení státu) očekávají! Je to plně v souladu s jejich zájmy.

Další otázka na prezidenta Putina směřovala na to, jak on vidí situaci, jak je vnímána Ruská federace ostatními státy světa? Protože řada států jak je vidět, sleduje nynější zápas Ruska, který je i jejich zápasem za jejich suverenitu, lidskou důstojnost a ochranu základních hodnot, dodal Kiseljov. 

Prezident Putin odpověděl, že tzv. „Zlatá miliarda“ - elity Západu a lidé jejich zemí po dlouhá staletí, prakticky 500 let, parazitovala na ostatních státech světa. Rvali na části státy Afriky. Vykořisťovali státy Latinské Ameriky! Vykořisťovali státy Východ Asie! Atd!
Oni si zvykli plnit si po staletí svá břicha jídlem a kapsy penězi díky potu vykořisťovaných národů světa. A obyčejní lidé v těchto nespravedlivě vykořisťovaných zemích svým srdcem cítí, že Rusko vede boj i za ně. Že je to boj za spravedlnost a suverenitu!

Nyní vidíme situaci, že západní elity se úporně snaží zmrazit, zachránit tento existující starý světový řád! O tom je to všechno dění kolem nás je.

Západní elity musí pochopit, že „bál upírů“ končí, dodal Putin!

Další otázka směřovala k tomu, jestli  je Rusko připraveno na jadernou válku?

Prezident Putin odpověděl: Z vojensko – technického hlediska samozřejmě! Naše jaderná triáda a to ve vzduch – na moři - i na souši, je průběžně modernizovaná a je připravena kdykoliv k použití při jakémkoliv vývoji situace. Je nyní nejmodernější na světě, dokonce je modernější, než v USA. Západní elity by to měly vědět!

Část západních elit, především vrcholní politici, jsou rádi, že nás dovedli až k této červené linii a to k zahájení Speciální vojenské operace na Ukrajině, dodal Putin. Oni si mysleli, že teď je ten okamžik, kdy dokážou uštědřit strategickou porážku Ruské federaci a srazit nás na kolena. Později podle vývoje situace na bojišti došli k závěru, že to bude těžko možné! Nyní jsou ve fázi, kdy zjistili, že to je nemožné! 

Ruská armáda nyní převzala na ukrajinské frontě iniciativu a postupuje i přes to, že na straně Ukrajiny jsou obrovské dodávky západní vojenské techniky a všestranná pomoc. Všichni to ví i na Západě!

Další otázka směřovala k tomu, jestli  je Rusko připraveno jednat o ukončení konfliktu a o míru na Ukrajině?

Putin odpověděl: Samozřejmě! Ale při splnění a garanci našich podmínek! Rozhovory nebudeme vést stylem nějakých přání pod vlivem psychotropních látek (drog). Rozhovory povedeme podle reálné situace na zemi! Rozhovory také nebudeme vést kvůli tomu, že někomu došly patrony, aby získal čas na jejich sehnání, či výrobu. To ne!

Chceme vést seriózní rozhovory s garancí bezpečnosti pro Ruskou federaci! 

Putin odpověděl na narážku Kiseljovi. Ano, máte pravdu, věřím dnes málo komu. Západní elity už nás Ruskou federaci totiž několikrát podvedly, nyní chceme jasné garance a my si to ohlídáme!

Západní politici nás podvedli, když nám dali příslib, že se NATO nebude rozšiřovat na východ směrem k ruské státní hranici. Podvedli nás den před kyjevským Majdanem, kdy byla podepsána mezi vládou, prezidentem a opozicí v Kyjevě dohoda o mimořádných parlamentních volbách na Ukrajině s garancí Francie, Německa a Polska. Přesto se druhý den uskutečnil v Kyjevě ozbrojený státní převrat - Majdan.

Podvedli nás s Minskými dohodami, kdy mělo dojít k politickému uregulování ukrajinské krize mírovou cestou při zachování celistvosti území Ukrajiny. Kde opět byli zahraniční garanti Německo a Francie. Před nějakým časem Angela Merkelová, bývalá kancléřka SRN pro media prohlásila, že Německo Minské dohody podepsalo jen proto, aby kyjevský režim získal čas a mohl se vyzbrojit! A nebyla to jen ona, kdo toto přiznal. 

Takže seriózní jednání o míru na Ukrajině „Ano“, vedené na základě reálné situace na zemi, ale s patřičnými bezpečnostními garancemi pro Ruskou federaci!

Další otázka na prezidenta Putina směřovala k vojenskému zapojení cizích vojsk do bojů na Ukrajině na straně Ukrajiny.

Pokud se týká cizích vojsk na území Ukrajiny Putin uvedl, že cizí vojska už na Ukrajině byly před Majdanem (Putin neuvedl kterého státu). Ale po Majdanu se jejich počet na Ukrajině mnohokrát zvýšil! Pokud se týká polské armády, která je připravena „jakoby garantovat“ bezpečnost části území západní Ukrajiny, při hranici s Běloruskem, chci upozornit na to, že tato vojska už nikdy z Ukrajiny neodejdou! Že tam budou působit na území, které Polsko považuje historicky za své a považuje to za křivdu, že mu bylo toto území odebráno na základě výsledků II. Světové války. Dodal prezident Putin.

Situaci a reakce budeme dále sledovat.

 

Video: 
Autor: 
Putin. Kiseljov, překlad Mediální úsek Plzeňského KV KSČM
Zdroj: 
YouTube