Česká vláda-škůdci země české. Na Letenské pláni se demonstrovalo právě proti ní

27. 11. 2022

Škůdci země české – s touto písní přivítal písničkář Pepa Nos asi tisícovku účastníků manifestace Národní rady obnovy (NRO) na pražské Letenské pláni. Ve skladbě ironizoval jednotlivé členy vlády v čele s premiérem Petrem Fialou (ODS). Právě proti vládě byla akce zaměřená a jejím výstupem se stalo dvacet požadavků na vládu zde. Výzva  směřovala k záchraně české ekonomiky.

Pořadatelé vyzvali účastníky, aby psali poslancům, svým zaměstnavatelům nebo místním odborovým organizacím a vytvořili na ně tlak na řešení situace. Pokud se nepodaří své požadavky prosadit, bude podle organizátora čas na občanskou neposlušnost a například generální stávku.

Demonstranti skandovali například „Demisi“ nebo „Zloději“. Přinesli si s sebou české vlajky, symboly Moravy i transparenty, mimo jiné s nápisy „Základny USA do USA a bude mír“, „Stop vládě“ nebo „Fialo, to stačí, jste váleční štváči“. 

Pořadatelé demonstrace (Jiří Havel a spol.) předpokládali, že se na místě sejde až 100 000 lidí. Podle odhadů policie se ale na místě sešly jen stovky demonstrujících. V tom nebylo očekávání pořadatelů bez politické podpory stran a hnutí naplněno.
Související: Článek iportal24 zde:

Fotogalerie

Autor: 
jk
Zdroj: 
Vlastní, využito iportal24/pk + foto