Další sprosťárna od premiéra Fialy!

2. 12. 2022

Dne 30.11.2022 zveřejnily media informaci, že společnost ČEZ vyplatí každému svému řadovému zaměstnanci mimořádnou odměnu ve výši 60.000,- Kč, jako kompenzaci za zvyšující se náklady na energie. A v roce 2023 jim zvýší plat o 10%. Mediím to sdělil zástupce odborů působících v ČEZ Jan Hrb a mluvčí firmy Ladislav Kříž to potvrdil.

Samozřejmě, manažerské odměny vedení ČEZu, členů správní a dozorčí rady budou někde jinde, o nulu či dvě více!

To vše v situaci, kdy čeští občané platí jednu z nejdražších elektrických energií v Evropě! Kdy vyrobenou levnou českou energii kupujeme zpět na burze v Lipsku a platíme za ní několikanásobně vyšší cenu!

Ten, kdo se na českých občanech „hnusně pakuje“ jsou akcionáři ČEZu a spekulanti na burze. Přičemž hlavním akcionářem ČEZu je český stát, tedy vláda České republiky, která prostřednictvím svého akcionářského hlasu zásadně ovlivňuje „politiku“ a „rozhodování“ ČEZu! Pan premiér Fiala z ODS toto vše má ve své gesci.

Ten Fiala, který má ze všeho nejvíce na srdci starost o blaho českých občanů, jak demagogicky tvrdí, při každé příležitosti! Jen z tohoto článku je evidentní, že lže kudy chodí!

To vše ale v době (!), kdy české domácnosti dostávají nyní před Vánocemi do poštovních schránek dopis od ČEZu, že jim od 1.1.2023 bude ČEZ účtovat o 100 % a více procent vyšší cenu za stejné množství odebrané elektrické energie!?

Na dotaz jednoho z novinářů na tiskové konferenci po jednání vlády, co na to premiér říká, že ČEZ vyplácí tak vysokou odměnu každému svému zaměstnanci v této době, premiér Fiala odpověděl: „Co bych na to říkal? Nic! Odměny tady vyplácí kde kdo!“

Potřebují čeští občané ještě nějaký důkaz, že tato česká vláda v čele s Fialou kašle na své občany? A že jsou to škůdci této země?

To co předvádí Fiala a jeho pětikolka je „fialový hnus“!
 

 

Autor: 
Mediální úsek Plzeňského KV KSČM
Zdroj: 
internet, weby