Den poté. Teroristický útok vůči Ruské federaci na mostu do Krymu. 

10. 10. 2022

Světová media mají tento teroristický útok proti Ruské federaci na titulních stránkách. Ne jinak je tomu v Ruské federaci. Ale i v České republice. Samozřejmě jsou to rozdílné pohledy na celou událost, ale to patří k životu.

Český pozorovatel události na sociálních sítích ovšem dostal opět svojí denní dávku lží a nenávisti proti Rusku a proti prezidentu Putinovi.

Můžeme uvést více příkladů kolem této události, ale uvedeme jen jeden, zcela primitivní a snadno pochopitelný. SEZNAM.CZ se opět ukázal jako jednička mezi dezinformátory a překrucovateli zpráv v České republice. Lžou každý den. Podle našeho názoru je to hlásná trouba globalistů v České republice a manipulátor veřejným míněním v naší zemi. Majitelem tohoto média je kontroverzní britský občan George Söros, který nám tady říká, jaké a jak máme vidět události, a jak máme události chápat.

V neděli 9.10.2022 Seznam.CZ zveřejnil doslovnou informaci, že: Ruský prezident Vladimir Putin obvinil Ukrajinu ze sobotního útoku na Krymský most. Uvedl to na setkání se šéfem ruského vyšetřovacího výboru Alexandrem Bastrykinem. „Vykonavateli a sponzory“ činu jsou podle Putina ukrajinské tajné služby. V pondělí 10.10.2022 v tomto tvrzení SEZNAM.CZ pokračuje.

Interpretace ruských medií a videozáznam ze setkání Vladimíra Putina s šéfem ruských vyšetřovatelů Alexandrem Bastrykinem je zcela jiná. Je následující:

Prezident Putin se na závěr jeho pracovního víkendu sešel v neděli večer 9.10.2022 se šéfem ruských vyšetřovatelů tohoto teroristického činu Alexandrem Bastrykinem, aby jej vyšetřovatel informoval o prvních zjištěných skutečnostech a závěrech.

Bastrykin prezidentu Putinovi řekl, že: 
1.    Vyšetřovatelé se dostavili na místo výbuchu velice rychle. Provedli prvotní důkladné ohledání místa.
2.    Na základě zjištěných skutečností jsme dospěli k závěru, že se jednalo o teroristický čin a na základě toho jsme podali trestní oznámení zatím
       na neznámého pachatele, což je základní podmínka pro naší další práci
3.    Byli námi vyslechnuti mnozí svědci i očití svědci události
4.    Byla rychle provedena expertní analýza vzorků po původu nálože, ale i genetická a kriminalistická analýza v této věci.
5.    Zadali jsme v této věci operativní úkoly orgánům Ministerstva vnitra (policii) a FSB (kontrarozvědce).
4.    Byla námi zjištěna trasa kamionu. Kamion vyjel s nákladem z Bulharska, jel přes Gruzii, Armenii a vjel přes Severní Osetii na území Ruské       
       federace do v Krasnodarské oblasti a odtud pokračoval na Krym (řekl Bastrykin)
5.    Byli zjištěni přepravci, kteří se podíleli na převozu nákladu.
6.    Za pomoci FSB (kontrarozvědky) se podařilo definovat okruh lidí, kteří mohli teroristický čin uskutečnit, či se na něm podílet i z Ruské federace.
7.    Pracujeme na dalších expertizách, na tenkostech, abychom mohli přesně definovat cíle tohoto teroristického útoku.
8.    Jednoznačně se podle našich zjištění jednalo o teroristický útok.
9.    Všechny naše dosavadní poznatky z této první etapy vyšetřování nám dovolují udělat jednoznačné vývody. Je to teroristický útok, který
       připravovaly ukrajinské speciální služby. 
10. Cílem tohoto teroristického útoku bylo zničení velkého objektu občanské infrastruktury mimořádného významu pro Ruskou federaci a zejména
      pro Krym. Cílem bylo zničení kritické infrastruktury Ruské federace.
11. Bylo zjištěno, že s teroristy spolupracovali i někteří občané Ruské federace, ale i občané jiných států. 

To je zcela jiná informace. Nebyl to tedy Putin, kdo řekl, že se jednalo o teroristický útok a že jej organizovaly ukrajinské tajné služby, ale byl to nejvyšší šéf vyšetřovatelů v Ruské federaci. Zde je vidět na tomto příkladu, jak SEZNAM.CZ manipuluje veřejné mínění v naší zemi a jak dělá cílevědomě z prezidenta Putina despotu, který nepotřebuje vyšetřovatele, a jak vyvolává vůči Putinovi nenávist.

Zde je odkaz na videozáznam rozhovoru Putina s šéfem vyšetřovatelů Bastrykinem.
https://www.youtube.com/watch?v=DvkjDs2LWxI

A tak, se ukazuje, že toxický SEZNAM.CZ v oblasti politického zpravodajství v rukou britského oligarchy a globalisty Sörose je vážná hrozba pro naší zemi.  Na základě jím šířených dezinformací může SEZNAM.CZ a zřejmě k tomu i dochází, vyvolávat nenávistné emoce, chybné postoje a závěry české veřejnosti, politické reprezentace na všech úrovních, ale i státních úřadů a bezpečnostních orgánů. Kompetentní orgány státu by se tímto zahraničním dezinformátorem v naší zemi měly začít seriózně zaobírat. 

 

Ale vraťme se k teroristickému útoku na Kerčenský most a událostem den poté

Do pátrání po dalších informacích se zapojili i různá ruská media a jejich novináři. Zde je několik doplňujících informací z jejich zjištění opublikovaných na různých sociálních sítích na ruském jazyce.

•    Řidičem kamionu byl údajně Mahir Jusubov, údajně azerbajdžánec ve věku 51 let. Tajná služba bleskově prověřila jeho rodinu a na první zjištění u rodiny údajně nejsou nepřátelské vztahy k Ruské federaci. Na tomto směru probíhá další šetření s kým se dotyčný stýkal, jaké zastával názory a podobně. Je pravděpodobné, že řidič byl teroristy objetován, že netušil co veze. Prověřuje se varianta, jestli to nebyl atentátník seberah.

•    Řidič kamionu se údajně přihlásil na „Burzu přepravy nákladů“ (něco jako vytěžovací středisko pro kamiony), kde někdo poptával převoz toho nákladu a on získal tuto zakázku. Zde potom dostal podrobné instrukce, kudy pojede, co kde složí a naloží, kdo to převezme. Vše probíhalo standardní procedurou a je to doloženo přepravními doklady k nákladu. Měl za tuto přepravu dohodnutou cenu 48000 rublů.

•    Převážené zboží údajně dorazilo z Bulharska po moři do gruzínského přístavu Poti. Ruský novinář Kots tvrdí, že zákazníkem, respektive objednavatelem byl Ukrajinec. Podle toho co sdělil šéf vyšetřovatelů Bastrykin prezidentu Putinovi, kamion s nákladem musel být přepravován z Bulharska do Gruzie lodí. 

•    „Z gruzínského přístavu Poti vezl náklad jiný kamion, než ten který vybuchl na mostu do Krymu. Kamion nejdříve jel s tímto zbožím z gruzínského přístavu Poti do Arménie, kde byl náklad odbaven podle pravidel „Celní unie“ sdružení některých bývalých států SSSR do této unie. To je prý typická, nepodezřelá trasa pro ty, kdo vezou náklad z tohoto směru do Ruska,“ dodal novinář.

•    Poté kamion se zbožím musel znovu vstoupit na krátkou trasu do gruzínské území, aby se dostal k hraničnímu přechodu s Ruskou federací, který nese název Horní Lars a jde o přejezd do Severní Osetie, což už je území Ruské federace na Kavkaze. 

•    Zde potom jel kamion po magistrále z Vladikavkazu až do města Armavir, které leží v Krasnodarském kraji. Z gruzínského přístavu Poti do Armaviru ujel kamion 940 kilometrů.

•    Zde byly palety s foliemi přeloženy na kamion, který potom vybuchl na Kerčském mostu, uvedl novinář Kots. Vše působilo věrohodně, dle zvyklostí, tak jak si náklad na dlouhých mezinárodních trasách předávají různé dopravní společnosti.

•    Z Armaviru do cílového místa Simferopolu na Krymu je to přes 700 kilometrů. Kamion vybuchl někde na 500 kilometru, do cíle mu zbývalo 200 km, a bylo reálné, že tam po nových silnicích dojede na 10:00 hodinu, jak byl požadavek objednavatele.

•    Telegram - kanál Baza píše, že náklad, se kterým mohli vyhodit do vzduchu krymský most, byl na území Ruské federace přivezen z Gruzie již 4. října 2022. Ruskou hranici kamion překročil asi v 6 hodin ráno.

•    Celníci ani další útvary, které kamion kontrolovaly, neshledaly nic podezřelého. 

•    Řidič vybuchlého kamionu prý mohl přejet most do Krymu již 7.10.2022. Ale dostal telefonem pokyn to dovézt do Simferopolu na Krym až 8.10.2022 v 10:00 dopoledne. Tak řidič čekal přes noc na parkovišti ve vnitrozemí. Toto řekl příbuzným, když s nimi mluvil večer po telefonu, že bude pokračovat v cestě až ráno. Pak už se nikomu neozval.

•    Po výbuchu 8. října 2022 důstojníci ruské FSB provedli výslech nejen těch ruských pohraničníků, kteří kontrolovali náklad tohoto kamionu, ale také pracovníků celnice z jiných směn na tomto hraničním přechodu.

•    Kamion, který vybuchl, vezl náklad, což byly palety s rolemi folií. Náklad měl údajně 22 tun. 

•    Novináři píší o tom, že přejezd kamionu po Kerčenském mostu byl někým koordinován s tím, až bude na Kerčském mostu na železniční trati nákladní vlak s 20 cisternami paliva, aby došlo k synergickému efektu výbuchu kamionu a cisteren s palivem. Aby škoda na mostu byla co největší. Což prý znamená, že někdo z železničního uzlu na Krymu podával teroristům informaci, na kdy je plánována dodávka paliva na Krym po železnici.

•    Most nebyl po zjištění specialistů po výbuchu kamionu zásadně narušen, tak již v noci z 8. na 9.10.2022 po něm projel první nákladní vlak a ten den bylo možné v omezeném provozu pustit i automobilovou dopravu. Vlaky po něm nyní jezdí dle stanoveného grafikonu. Samozřejmě, část mostu, zejména silniční část v délce 1,5 kilometru je poničena a oprava bude nějaký čas trvat, podle odborníků 1 – 3 měsíce.

•    Stále jsou na internetu spekulace o tom, co tam vlastně na mostu vybuchlo. Níže zveřejňujeme videozáznam, kde je vidět výbuch. Skupina vojenských odborníků na sociálních sítích v Rusku tvrdí, že to video s tím výbuchem je střižené, že tam vybuchlo něco jiného. Že tam pravděpodobně „něco přilétlo“, co neměl nikdo vidět a co způsobilo mohutný výbuch, v době průjezdu tohoto kamionu. V této skupině se hovoří o tom, že akce byla dlouhodobě plánována a připravena, že do toho byly zapojeny země NATO i kosmické síly USA, které sledovaly kamion přes satelit. Tato skupina tvrdí, že speciální jednotce na kyber operace Velké Británie se podařilo proniknout do počítačové a kamerové sítě ochrany Kerčského mostu a že tam prostřihli klíčový moment videozáznamu výbuchu, který zachytily dozorové kamery provozu. Takže v uloženém záznamu z provozu na mostu to není vidět, co tam bouchlo. V této skupině se hovoří o tom, že podle toho, co tam létalo ve vzduchu po výbuch za kousky a odkud, kam to létalo, že ten výbuch proběhl jinde, než v kamionu. Ano, běžný občan, který se nesetká s výbuchem, je při prvním pohledu na videozáznam, ohromen událostí. Odborníci ale zkoumají detaily, a vidí i jiné věci na videu. Tak se čeká, jak to nakonec bylo? 

Zde je odkaz na to video

https://www.vesti.ru/article/2980613

 

 

K události se vyjádřil i známý ruský geostrateg, odborník na geopolitiku Michail Chazin. Ten uvedl několik následujících myšlenek:

•    Ve světě nyní probíhají mnohá jednaní nad budoucím uspořádání světa, a nad složitými otázkami s tím spojených, na tzv. globální úrovni v rámci
      přípravy na tzv. konferenci - JALTA 2. 
•    Ale probíhají i závažná jednání mezi různými státy, např. mezi Ruskem a Ukrajinou. Tureckem a Něměckem (o plynu), aj. Ta jednání mají různých
     charakter, jsou tajná i veřejná, na oficiální i neoficiální úrovni.
•    A součástí těchto jednání jsou operace na odvedení pozornosti veřejnosti od těchto jednání k něčemu jinému, či na překrytí události něčím jiným. 
•    Tyto teroristické akce také slouží k narušení přijetí dohod ze strany třetích subjektů. A kdy je třeba tam zanechat stopy poukazující na cizí ruce.
•    Tyto akce podle něj také slouží k tomu, vyprovokovat někoho k nějaké nerozvážné akci, v tomto případě Ruskou federaci.
•    Dále uvedl myšlenku, že takový to teroristický útok, ale ruší všechny předchozí uzavřené dohody, pokud je znám organizátor.
•    Rusko má nyní z tohoto pohledu volné ruce, není vázáno žádnou dohodou. V obecné rovině je mu jedno, kdo to udělal.
•    Tímto teroristickým útokem byly podle Chazina překročeny všechny červené linie! Rusko bylo napadeno!
•    Ukrajina si podle Chazina uvědomila pozdě, že udělala strategickou chybu a že to bude drahé.
•    Chazin očekává, že v nejbližších 14 dnech se budou dít zásadní věci.
•    Očekává, že během pár dní bude vyhlášeno Ruskem ultimátum Ukrajině.
•    Klíčový pro Rusko je nyní summit hlav SNG, který se uskuteční během pár dní v Astaně v Kazachstánu a který poprvé bude řešit politickou situaci
     ve světě. 
•    Jiní experti k těm klíčovým událostem ve světě přidávají XX. Sjezd komunistické strany Číny, který má začít 26.10.2022 v Pekingu, kde půjde o
     to, aby současný prezident Číny „Si“, klíčový to spojenec Ruska získal třetí mandát na dalších deset let. Z toho mají na západě strach a dělají vše
     proto, aby se tak nestalo, aby byl "Si" pošpiněn a neuspěl.

Takže z výše uvedeného je patrné, že výbuchem se jednalo o dlouhodobě plánovanou akci. Že do toho bylo zapojeno několik zemí, především jejich tajné služby a byly k tomu využity značné finanční ale i jiné prostředky. Cílů operace se nabízí několik, zatím není určen ten hlavní.

Je evidentní, že je to vysoká hra!

Fotogalerie

Autor: 
Mediální úsek Plzeňského KV KSČM
Zdroj: 
internet, weby