Dnes je 17. listopad 2023, významný den naší země

17. 11. 2023

17. 11. 1939

Sedmnáctý listopad se prvotně vztahuje k událostem v roce 1939, kdy byly zavřeny české vysoké školy německými nacisty. 

Tyto listopadové události roku 1939 mají svůj počátek ve dni 15. března 1939, kdy začala okupace Československa německými nacisty. Nálada ve většině společnosti byla nepřátelská vůči nacistům.

Události vyvrcholily 28. října 1939, v den 21. výročí vzniku Československa. Tento den probíhala protinacistická demonstrace v Praze několika tisíců lidí, která byla rozehnána střelbou, při které bylo těžce zraněno několik účastníků, mezi nimi i student Jan Opletal. Ten střelnému zranění podlehl 11. listopadu 1939!

Dne 15. listopadu 1939 se konal pohřeb Jana Opletala. Lidé se rozhodli uctít památku mrtvého studenta. Studentské organizace uspořádaly smuteční průvod Prahou. Vše přerostlo v další protiokupační demonstrace a opět došlo k tvrdým střetům s pořádkovými silami.

Dne 16. listopadu 1939 Adolf Hitler, vůdce německé říše, a šéf Protektorátu Čechy - Morava nařizuje uzavření českých vysokých škol na tři roky. A nařizuje potlačit jakékoliv další demonstrace s použitím všech dostupných prostředků.

V noci z 16. na 17. listopadu 1939 gestapo zatklo přes tisíc studentů a pedagogů. Devět studentů, kteří podle Němců stáli v čele studentských organizací, bylo 17. listopadu 1939 popraveno! Pro výstrahu!

Dalších 1200 náhodně vybraných studentů bylo posláno do koncentračního tábora Sachsenhausen, poblíž města Oranienburg, 25 kilometrů od centra Berlína. Po třech letech byli skoro všichni studenti propuštění. Asi 40 z nich koncentrační tábor nepřežilo!

Všechny české vysoké školy byly uzavřeny. Tisíce studentů přišly o studium a stovky pedagogů o práci. Uzavření vysokých škol mělo trvat 3 roky, měly být tedy znovu otevřeny v roce 1942. Ovšem uzavřeny byly až do konce války - do roku 1945.

Na základě těchto tragických událostí byl v roce 1941 v Londýně 17. listopad vyhlášen „Mezinárodním dnem studentstva“ a stal se tak jediným mezinárodním dnem v kalendáři s českým původem. Sekretariát této mezinárodní studentské organizace byl zřízen v Praze!

Za 34 let od událostí 17.11.1989, od vítězství tzv.“ Sametové revoluce“ v naší zemi, se původní význam tohoto dne 17.11.1939 podařilo českým liberálním politikům za podpory jimi ovládaných médií téměř úplně vytěsnit.

Také sídlo Mezinárodní svazu studentstva bylo vyobcováno z naší země. Mezinárodní svaz studentstva (MSS) je celosvětové nestranické sdružení národních zástupců studentských organizací. Podle údajů MMS dnes zastřešuje kolem 150 členských uskupení z více než 115 zemí světa, proto se považuje za největší nestranickou studentskou organizaci na mezinárodní úrovni. MSS je členem UNESCO a má poradní status u ECOSOC. Sekretariát MSS byl vyhoštěn z Československa už v srpnu 1991 v době vlády ODS, kdy byl premiérem Václav Klaus a prezidentem Václav Havel.

17. 11. 1989

17. listopad je také spojen s událostmi roku 1989, kdy se v tehdejší Československé socialistické republice  uskutečnila tzv.  „Sametová revoluce“, kdy došlo v naší zemi k postupné změně politického režimu, k pádu socialismu a kdy opět nastoupil dravý kapitalismus.
Sliby veřejnosti tehdejších revolučních prominentů po 17.11.1989, z přelomu roků 1989 - 1990 o lepších zítřcích a garancích sociálních jistot v čele s prezidentem Havlem vzaly brzy za své a ukázaly se jako tehdejší účelové lži, sloužící tomu, aby národ podpořil změny v naší zemi. 

Nedlouho poté, na přelomu roků 1992-1993 došlo k rozbití tehdejší, již Česko – Slovenské federativní republiky na dva samostatné státy Českou republiku a Slovenskou republiku. Dílo zakladatelů našeho Československého státu T. G. Masaryka a R. Štefánika tak bylo zničeno rukami největších demokratů polistopadové doby a to Václavem Havlem – tehdy prezidentem, a Václavem Klausem – tehdy premiérem vlády, ale i tehdy vládnoucími slovenskými politiky na federální i republikové úrovni, kteří se do té doby zaštiťovali odkazem prezidenta Masaryka a Štefánika. Zcela zásadní „přešlap“ proti elementárním zásadám demokracie bylo to, že český, ani slovenský národ nedostal možnost se k tomu vyjádřit, jestli si přeje rozdělení našeho společného státu. Tito politici, tehdejší superdemokraté, to rozhodli sami!

Za 34 let od Sametové revoluce roku 1989 se toho událo hodně. Naše země je už jiná. I svět kolem nás se změnil. Byly dobré i špatné věci. 

Naše země byla 12.3.1999 zavlečena do agresivního vojenského paktu NATO, který je údernou pěstí západního kapitálu a prosazuje vojenskou silou ve světě jeho zájmy, kde to nezvládla tzv. měká síla - peněz, medií a diplomacie. Opět bez možnosti, aby se k tomu mohli občané vyjádřit, jestli máme vstoupit do NATO či nikoliv. Tento agresivní vojenský pakt se podílel v průběhu posledních desetiletí na několika vojenských agresích proti jiným členským státům OSN a Česká republika při tom aktivně asistovala. Ať už to bylo bombardování Jugoslávie bez mandátu Rady bezpečnosti OSN, agrese proti Iráku, Libyi, Sýrii, Afghanistánu.  Česká liberální media tomu vydatně asistovala. 

V roce 2023, v den 17. listopadu, panuje v naší zemi hodně blbá nálada. V čele našeho státu je vláda, vzešlá z řádných voleb, která od veřejnosti následně dostala za svojí činnost přezdívku „vláda pětidemolice“. Je to vláda v jejíž čele stojí ODS a premiér Fiala, dále ji tvoří TOP 09 – STAROSTOVÉ – PIRÁTI - a KDU ČSL. Je to protilidová vláda, plnící úkoly zahraničních pánů.

Oprávněná kritika veřejnosti vůči této vládě je potlačována brutálními cenzurními zásahy vlády, kriminalizací nositelů jiných názorů, vyhazováním lidí z práce. Je drahota, ceny potravin stále rostou, je vysoká inflace, energie jsou díky tupé, zaslepené a nenávistné politice vlády vůči Ruské federaci vysoké. 

Lidé mají strach z budoucnosti! 

Tato česká vláda se vydala válečnickou cestou, a desítkami miliard korun a zbraněmi podporuje spolu s NATO válku na Ukrajině, Ukrajiny proti Ruské federaci. Přitom české veřejnosti vládní politici lžou o skutečném dění na Ukrajině, o skutečných příčinách a vinících tohoto válečného konfliktu. Konfliktu, kterému se dalo předejít, když byly od přelomu roků 2014 a 2015 na stole již podepsaní tzv. "Minské dohody" o politickém uregulování krize na Ukrajině, při zachování územní celistvosti Ukrajiny. Kdy ukrajinská strana, která Minské dohody nejdříve podepsala a zavázala se je plnit, je pod vedením současného prezidenta Zelenského odmítla.

Téměř osm let tyto podepsané Minské dohody ležely na stole. Fialovo lokajská vláda, místo aby tlačila na Ukrajinu, aby dohody plnila, a vyhnula se tak válce a zničení své země, dodávala Ukrajině zbraně, ještě před zahájením Speciální vojenské operace Ruské federace na Ukrajině ze dne 24.2.2022.

To ukrajinská armáda a fašistické ukrajinské bataliony AZOV, Pravý sektor, Dněpr a jiné i se souhlasem ukrajinské vlády a prezidentů Ukrajiny, včetně Zelenského, zabily na ukrajinském Donbase (v regionu Doněcka a Luhanska) od roku 2014 do roku 2022 více než 14.000 vlastních obyvatel Ukrajiny, mezi nimi stovky dětí, které jsou pochovány v tzv. „Alejích andílků“ v několika městech Donbasu!

Česká liberální media manipulují veřejné mínění a lžou veřejnosti o dění na Ukrajině. Velká část veřejnosti, žel, uvažuje a jedná pod vlivem tohoto pokřiveného liberálního mediálního zpravodajství, protože nemají jiné informace. Píše se černé dějiny české žurnalistiky!

Proti této vládě se konala už řada velkých, desetitisícových demonstrací na náměstích po celé zemi. Další velké protivládní demonstrace jsou již avizovány! Nespokojenost lidí s touto vládou je obrovská!  

Budoucnost naší země nevypadá díky této „pětidemoliční vládě“ optimisticky! 

Je čas, aby pravda a láska v naší zemi povstaly z popela! Aby dobro zvítězilo nad zlem a nenávistí této vlády!

To je hlavní vzkaz 17. listopadu 2023!

Pryč s touto protilidovou vládou!

 

Autor: 
Mediální úsek Plzeňského KV KSČM, V.F.
Zdroj: 
Mediální úsek Plzeňského KV KSČM