Jiří Valenta: Ke kontroverznímu kroku Plzeňského kraje, odkoupením budovy městských lázní v Plzni

17. 9. 2022

V rámci předvolebních vábniček v Plzni, byla v pátek 16.9.2022 hlasováním Zastupitelstva Plzeňského kraje odkoupena od italského majitele ruina budovy bývalých městských lázní v Plzni, která byla zašmelena v 90. letech místní politickou pravicovou garniturou.

Cena? 120 milionů korun + 1,2 miliardy korun za obligatorní rekonstrukci (dle vyjádření místně protěžovaného architekta Soukupa).

Podotýkám, že rozpočet Plzeňského kraje byl pro letošní rok schválen jako schodkový (přes 2 mld. Kč)! Přes 100 mil. Kč také kraji leží prakticky nedobytně ve Sberbank, kraj se potýká s dopady postkovidové a uprchlické krize, nemá zatím ani vysoutěženu elektřinu pro své organizace (zejména nemocnice).

Ale přesto, po systematickém a intenzivním tlaku náměstka hejtmana a poslance Bernarda (STAN), který "kšeftovat fakt umí", za ideové spolupráce ANO 2011 a Pirátů, kteří "skutečně nemají rádi kmotry", zabředá kraj do dalších finančních závazků ...

Osobně jsem celoživotní plzeňský patriot a vždy jsem protestoval proti rozprodeji městského majetku, z čehož se plnily kapsy právě těch zmíněných kmotrů! A kdyby někdo chtěl "lázně" před pár lety odkoupit od italského spekulanta,  byl bych "všemi deseti pro "...

Dnes je ale situace zcela jiná, lidé se topí v rozličných krizích "vyspělého kapitalismu" a potřebují především přežít!

A Plzeňský kraj jim takto "pomáhá", nebo zájem některých spočívá úplně někde jinde?

 

Autor: 
PhDr. Ing. Jiří VALENTA, DBA
Zdroj: 
PhDr. Ing. Jiří VALENTA, DBA