Kavij (KSČM): Svoboda projevu, cekni a…  

19. 9. 2023

Otázkou zůstává, co následuje poté, když se jedinec, (kterých jak se zdá přibývá), skutečně odhodlá v mediálním a veřejném prostoru říci, co si myslí o současném politické situaci v naší zemi. O současném směřování našeho státu, devastaci jednotlivých vládních resortů, k všestranně proukrajinsky vládnoucímu kabinetu premiéra Petra Fialy.

Zatím posledním příkladem je vystoupení předsedy Českého svazu letectví plk.v.v. Ing.Václava Vaška na pietním aktu u památníku Čs. letců v Žatci v neděli 17. 9. 2023. 

Reakce představitelů armády na uvedené vystoupení byla více než bleskurychlá.

Armáda uvedený projev nejen odmítla, ale náčelník GŠ Armády ČR generálporučík Karel Řehka na síti X ( dříve Twitter) uvedl, že Armáda ČR s okamžitou platností ukončuje veškerou spolupráci s tímto spolkem a podporu akcí, na kterých se podílí!

Kterými pronesenými výroky Václav Vašek oprávněně „pobouřil“ armádní mocipány nevíce, si můžeme jen domyslet.

Ano. Cenzura nepohodlných názorů pokračuje. Armádní reakce na nedělní vystoupení Ing. Václava Vaška je pokračováním likvidace osob s nesprávným názorem ve veřejném a společenském prostoru. Pokračující likvidací nejen učitelů, viz poměrně nedávný případ Martiny Bednářové. Stejně jako likvidace v minulosti úspěšného svolavatele protivládních demonstrací Ladislava Vrábela. Likvidací dnes již mnoha desítek obžalovaných osob z různých oborů.

Občané státu dle hlásné trouby veřejnoprávní České televize prezentující výplody ministrů Strakovy akademie si mají zvyknout na dvojí metr.

Zatímco ve svých názorech řeporyjský starosta Pavel Novotný má zelenou, Tomáše Čermáka odsouzeného za „podporu a propagaci terorismu“ soudy „přinutily“, aby opustil naši republiku.

Občané, vládou dehonestovaní a označováni jako dezoláti a chcimírové, pokud nechtějí „následovat“ aktivistu Jaroslava Popelku, mající soudní zákaz vstupu do Prahy na 18 měsíců za údajné podněcování k výtržnictví se ocitají v situaci, kdy se musí smířit s všestrannou vládní podporou Ukrajině. Nejen v podobě vysávání státního rozpočtu na úkor našich občanů, ale i na každém rohu „Pražské Ukrajiny“ vyvěšených modrožlutých vlajek, „překlasifikované“ na bannery.

Za současného stavu si tak mnozí občané pokládají oprávněnou otázku. Kdo je ve skutečnosti pro společnost více nebezpečný a navozuje atmosféru strachu? Kdo eskaluje vojenský konflikt na Ukrajině natolik, že ani nebezpečí propuknutí jaderného konfliktu jej ani trochu nepřibrzdí v jeho „myšlenkových pochodech?

Kdo je skutečným „nepřítelem“ současného režimu?

Myslím, že spousta občanů má jasno.

Pouze Fialova pětikolka podporovaná agentem Pávkem si to nechce zatím připustit.

 

Autor: 
Mgr. Miroslav Kavij, předseda Plzeňského KV KSČM, člen VV ÚV KSČM
Zdroj: 
Parlamentní listy, profil politika