KSČM odmítá zatahování České republiky do válečného konfliktu na Ukrajině!

12. 12. 2022

Válečný konflikt započatý v únoru letošního roku mezi Ukrajinou a Ruskou federací postupně přerostl ve válečný konflikt mezi Ruskou federací a NATO, a nadále nebezpečně eskaluje.

Česká republika od samého počátku jeho vzniku přilévá olej do ohně a hraje prim v porovnání s ostatními evropskými státy ve výši vojenské, materiální a finanční pomoci na Ukrajinu.

Nedávno Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR schválila vládní návrh na výcvik 4 tisíc ukrajinských vojáků ve VVP Libavá (vojenský výcvikový prostor) do konce roku 2023, přestože k jejich výcviku docházelo již předtím. Uvedené opatření ze strany Fialovy vlády tak rozdmýchává další napětí a představuje pro Českou republiku bezpečnostní riziko.

KSČM, stejně jako v případě vzniku jiných válečných konfliktů ve světě, vždy prosazovala mírový způsob řešení. Východiskem řešení nejsou nekonečné dodávky vojenské techniky a zbraní, které přinášejí jen další lidské oběti. Mírová jednání tak, jak je v poslední době navrhuje například francouzský prezident Macron jsou ale zatím v nedohlednu.

Váleční štváči Fialovy vlády věnují raději peníze daňových poplatníků k prosazení zájmů USA a nenasytného vojenskoprůmyslového komplexu, než k investování do oblasti školství, zdravotnictví, sociální oblasti, ve prospěch sociálně slabých občanů ČR.

Současná vláda má za sebou první rok destruktivního vládnutí. Za své krátké působení pro občany naší země nevykonala nic pozitivního. Naopak dochází k dalšímu zadlužování státu a jeho občanů, k nevídané inflaci a drahotě.

Vláda koalice SPOLU svými provokacemi vůči Ruské federaci zařadila Českou republiku mezi legitimní vojenské cíle.

Nespokojenost občanů s pravicovou vládou tak roste každým dnem. Plzeňský KV KSČM podporuje oprávněné požadavky nespokojených občanů a znovu vyzývá vládu k realizaci prvního kroku ve prospěch občanů své země. Tím je podání demise!

 

 

Autor: 
Plénum Plzeňského Krajského výboru KSČM
Zdroj: 
Mediální úsek KV KSČM