Mainstream a pětikoalice se snažily promlčet 15. březnem. Proč?

16. 3. 2024

Máme za sebou smutné výročí okupace naší země nacistickým Německem. Zatímco u 17. listopadu (samozřejmě toho s datem 1989), jednadvacátého srpna 1968, ale i – jak bylo vidno 12. března – u dne vstupu České republiky do NATO se vládní politici předhánějí v prohlášeních a akce střídá akci, tentokrát jako by 15. březen 1939 vůbec neexistoval. Také mainstraemová média si, až na výjimky, dala bobříka mlčení, což kritizuje především vlastenecká scéna. »Slyšíte to ticho? Je až neskutečné, jak se naše mainstreamová média a pětikoaliční politici snaží promlčet datem 15. března. ...

Na Václavském náměstí nechyběl ani předseda České strany národně sociální (ČSNS) Michal Klusáček, který se dnes vyjádřil na Facebooku podobně jako Volfová. »Tak jako jsme se v roce 1938 a 1939 neměli nechat bez boje odzbrojit, nesmíme tak učinit a ani dnes. Dnes nám však neberou pohraniční opevnění a zbraně, dnes nám berou paměť tím, jak překrucují historii. Pokud zapomeneme, co kdo a jak jsme přežili, je s námi AMEN! Řekněme našim utlačovatelům STAČILO! Pořád si můžeme svou zemi vzít zpět, vrátit co bylo nakradeno a potrestat zločince, kteří krást dovolili,« uvedl šéf ČSNS.

Právě jeho strana je jednou z těch, které jdou do koalice STAČILO!, jejíž lídryní bude pro volby do Evropského parlamentu předsedkyně komunistů Kateřina Konečná. Komunisté včera uspořádali spolu s dalšími vlasteneckými a protifašitickými organizacemi pietní setkání u Petschkova paláce, který byl za německé okupace sídlem gestapa a kde probíhaly smutně proslulé výslechy a mučení českých vlastenců a odbojářů. Zastupující říšský protektor Reinhard Heydrich zde nechal zřídit stanný soud, který ve většině případů odsouzené posílal na popravu nebo do koncentračních táborů. Mnoho vlastenců bylo umučeno i přímo v prostorách tohoto paláce.

Toto smutné období připomíná pamětní deska umístěná na nároží budovy, u níž se vlastenci včera v podvečer sešli. »Hrdinství antifašistických bojovníků proti hitlerovské okupaci naší vlasti nikdy nezapomeneme! Lidé bděte!« uvedl místopředseda KSČM Milan Krajča. Celý článek zde:

(kráceno a výběr: jk)

Autor: 
pk
Zdroj: 
iportal.24