Ministře Jurečko, nějak se Vám to papalášství rozmáhá

29. 12. 2023

Dávno pryč jsou doby, kdy v popřevratovém období nejen z řad lidovců zaznívala každodenní kritika na manýry a papalášství osob patřící k vládnoucí garnituře.

Čas trhnul oponou a onen nešvar, jako rakovina se začíná opět šířit mocenským prostředím.

Zatímco ještě dnes jsou media plná zpráv a informací o tragické události na Filozofické fakultě UK v Praze, resort traktoristy Jurečky nejenže pořádá v onen hrůzostrašný den večírek s rautem za 400 tisíc Kč, ale bujaré veselí pokračovalo téměř do půlnoci, viz odkaz.

https://www.extra.cz/zpravy-nepochopitelne-chovani-jureckova-ministerstv...

Z podobného soudku je i případ z doby  nedávné, tzv. covidové. Muž ohlašující nejpřísnější opatření, tehdejší ministr zdravotnictví  Roman Prymula   (společně s J.Faltýnkem – ANO) káže občanům vodu a sám pije víno v jedné z vyšehradských restaurací,která dle přijatých opatření má být navíc uzavřena.

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-koronavirus

Co  je dovoleno jednomu u druhého být  prostě nemusí a není ! Rakušanovo ministerstvo  dle  zpráv  svého nedávno vytvořeného oddělení známé jako KRYT, si je vědomo radikalizace nejen řadových občanů, ale dnes i pracovníků státní  a veřejné správy  představující zásadní problém, který může ohrozit běžné fungování státu a jeho institucí, samospráv a dále urychlit rozpad společenské soudržnosti.

Co k uvedenému zjištění  KRYTu  ohledně radikalizace společnosti dodat? Nepřispělo k uvedenému stavu také dvojí „měření“ jednotlivých případů? Těch  příkladů je opět víc než dost,  přibývají každým dnem a mnohdy k tomu přispívá sama hlava ministra vnitra.

Možná by bylo vhodné položit si otázku, kdo ve skutečnosti ohrožuje bezpečnost našeho státu a jeho občanů. Je to mainstreamem dehonestovaný aktivista Ladislav Vrabel svými výroky o nákupu F-35, nebo dvojka k pohledání ministryně obrany Jana Černochová a náčelník GŠ Karel Řehka? Či samotný Pávek na Hradě s Fialou ve Strakovce? Jsou to více přehlížené nenávistné výroky řeporyjského starosty Novotného, nebo osob, kterým svoboda slova není zaručena jako právě u Novotného a čelí tak za své výroky trestnímu stíhání?

Bude případ, kdy na plakátech jsou Rakušan a Novotný vyobrazeni ve vaku na mrtvoly, posuzován jako podezření z výtržnictví, jak uvádí media, nebo policie případ odloží stejně jako v případě vyvěšení plachty s Putinem na budově ministerstva vnitra samotným Rakušanem?

Je zbytečné si pokládat otázku, jakým způsobem byl vyřešen případ vnuka předsedy Senátu Miloše Vystrčila, který v říjnu l.r. vyhrožoval, že přinese do školy zbraň.

https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/527217-vnuk-sefa-senatu-vystrcil...

Dle posledních  průzkumů klesla důvěra Fialovy vlády tak nízko, že níže to již nejde. Spousta  občanů za uvedeného stavu právem očekávala, že premiér ve svém vánočním projevu, v němž se zaklínal několikrát slovem naděje nakonec sdělí, že onou nadějí pro občany v lepší nadcházející rok je podání demise současné vlády.

Není  žádným  tajemstvím, že dny ukrajinského prezidenta jsou sečteny a místem jeho dalšího pobytu se zřejmě stanou USA. Zda Zelenskyj při „rozlučce“ s Ukrajinou využije opět „služeb“ českého státu v podobě vládního speciálu Airbus není zatím samozřejmě známo. Jeho společný let se členy naší vlády do země zaslíbené, by mnozí naši občané ale jistě přivítali.

 

Autor: 
Mgr. Miroslav Kavij, předseda Plzeňského Krajské výboru KSČM, člen Výkonného výboru ÚV KSČM
Zdroj: 
Mgr. Miroslav Kavij, předseda Plzeňského Krajské výboru KSČM, člen Výkonného výboru ÚV KSČM