Naléhavé zasedání Rady bezpečnosti OSN kvůli raketovému útoku Ukrajiny na ruské město Belgorod českým raketometem VAMPÍR - 70. Ministr zahraničí Lipavský ukázal Radě bezpečnosti OSN vztyčený ukazováček!

31. 12. 2023

V noci z 30. na 31.12.2023 (SEČ) se uskutečnilo v New Yorku naléhavé zasedání Rady bezpečnosti OSN na základě žádosti Ruské federace kvůli ukrajinskému útoku raketami na civilní příhraniční ruské město Belgorod.

Podle údajů ruské strany při tomto útoku zemřelo již 24 civilistů, včetně malých dětí. Okolo 100 lidí bylo zraněno. Rusko tento čin označilo za akt terorismu ukrajinského režimu.

Ruská federace žádala protřednictvím sekretariátu generálního tajemníka OSN Gutereše, aby se jednání Rady bezpečnosti OSN zúčastnil oficiální představitel České republiky u OSN a aby vysvětlil dodávky českých raketometů Vampír - 70 na Ukrajinu, který byl použit kyjevským režimem proti městu a civilnímu obyvatelstvu Belgorod.

Jak se opakovaně potvrzuje v rozporu s tvrzením české diplomacie, ruská Speciální vojenská operace na Ukrajině je vedena v souladu s Chartou OSN, aby bylo zabráněno genocidě ruské národnosti na Ukrajině! To je oficiální pozice Ruské federace v OSN.

To samozřejmě nechtějí přijmout představitelé západu a představitelé některých jejich lokajských států, včetně České republiky.

Reakce českého ministra zahraničí Lipavského, hlavního českého diplomata, na tuto oficiální žádost adresovanou české diplomacii prostřednictvím generálního tajemníka OSN byla více než vypovídací.

Ministr Lipavský uvedl, že se Česko odmítá nechat Ruskem kamkoliv předvolávat. „Česko nebude sloužit lží otrávené propagandě agresora. Až bude chtít Rusko na půdě Rady bezpečnosti řešit stažení svých okupačních vojsk, rádi dorazíme“. Bylo to jednoznačné selhání české diplomacie, nezúčastnit se jednání Rady bezpečnosti OSN, když Česká republika k tomu byla vyzvána sekretariátem Rady bezpečnosti OSN! Bylo to další tupé gesto ministra Lipavského!

Reakce ministryně obrany Černochové na žádost ruské delegace v OSN na sebe nenechala také dlouho čekat. Černochová prohlásila, že je to buranská neomalenost, co Rusové žádali, aby se v souvislosti s incidentem v Bělgorodu zúčastnil jednání Rady bezpečnosti OSN i zástupce Česka. Jsou to mužikovské manýry! Ruskem se zastrašit nenecháme! Dodala na závěr Černochová.

 

Zde jsou oficiální prohlášení Ministerstva obrany Ruské federace na dokreslení situace o co šlo v události kolem Belgorodu.

Prohlášení ruského Ministerstva obrany z 30. 12. 2023 (18:10)

Kyjevský režim se dnes pokusil o kombinovaný úder na město Belgorod dvěma raketami OLCHA se zakázanou kazetovou munici a také raketami salvového raketometu Vampire MLRS - české výroby.

Systémy protivzdušné obrany (pozn. Ruské federace) zachytily rakety OLCHA a většinu raket raketometu Vampire MLRS.

Několik raket a části sestřelených raket OLCHA zasáhlo město Belgorod.

V důsledku toho dosud zemřelo 12 dospělých a dvě děti, 108 lidí bylo zraněno!

V případě přímého zásahu města raketami OLCHA s kazetovou municí by byly následky nezměrně závažnější.

Kyjevský režim, který tento zločin spáchal, se snaží odpoutat pozornost od porážek na frontě a také nás k podobným akcím vyprovokovat.

Zdůrazňujeme, že ruské ozbrojené síly útočí pouze po vojenských objektech a infrastruktuře s nimi přímo souvisejících.

Budeme v tom pokračovat.

Tento zločin nezůstane bez trestu.

* * * * *

Prohlášení ruského Ministerstva obrany z 31.12.2023 ve 12:35 moskevského času

Ukrajinské ozbrojené síly včera zahájily úder pomocí salvových reaktivních raketových systémů na město Belgorod (pozn. ruské příhraniční město), v jehož důsledku byli zabiti civilisté, včetně dětí.

Ozbrojené síly Ruské federace v reakci na tento teroristický čin dnes zasáhly centra a vojenské objekty, kde se přijímalo toto rozhodnutí ve městě Charkov, které využívá zločinecký kyjevský režim.

Vysoce přesnými raketovými údery na bývalý hotelový komplex „Charkov Palace“ byli zlikvidováni představitele Hlavního vojenského zpravodajství GRÚ /vojenské rozvědky/ a Ozbrojených sil Ukrajiny VSU, kteří se přímo podíleli na plánování a provedení teroristického útoku na město Belgorod.

Tam se také nacházelo do 200 zahraničních žoldáků, které plánuje kyjevský režim zapojit do teroristických akcí na příhraničním území Ruské federace s Ukrajinou.

Údery vysoce přesných raket po sídlu Služby bezpečnosti Ukrajiny /pozn. ukrajinské Kontrarozvědky/ v Charkovské oblasti, i proti místům dočasné dislokace nacionalistických batalionů „Pravý sektor“, byli likvidováni představetelé vedení konrarozvědky, zahraniční nájemní žodáci i bojovníci batalionu Kraken, bezprostředné uskutečňující diverzní činnost na území Ruské federace.

Vysoce přesnými raketovými údery byla poražena ukrajinská pobočka Národního řídícího střediska kosmickými prostředky v blízkosti obce Zalescy v Chmelnické oblasti, kterou využívají ukrajinské ozbrojené síly k rozvědné činnosti.

Zlikvidovány byly zásobníky pohonných hmot v Charkově a Záporoží, ze kterých byly zásobovány ukrajinské skupiny vojsk na Charkovském a Orechovském směru.

Kromě toho byly naneseny raketové údery na místa dočasného rozmístění jednotek 59. motorizované pěchoty, 79. výsadkové útočné brigády ukrajinských ozbrojených sil a zahraničních žoldnéřů v celkovém počtu doo 600 ozbrojenců a také parkovací místa pro vojenskou techniku. a dělostřelecké systémy v osadách Selidovo, Kurachovo a na území dolu Korotčenko v Doněcké lidové republice.

V důsledku toho utrpěl nepřítel značné ztráty. Byly zničeny dvě odpalovací zařízení salvových raketových systémů HIMARS (americké dodávky), s jejichž pomocí plánoval kyjevský režim během novoročních svátků zahájit raketové útoky na Doněck.

Znovu zdůrazňujeme, že ruské ozbrojené síly útočí pouze na vojenské cíle a infrastrukturu s nimi přímo související.

Zde je odkaz na ruský zdroj informací:

https://function.mil.ru/news_page/country/more.htm?id=12493910@egNews

 

Autor: 
Mediální úsek Plzeňského KV KSČM
Zdroj: 
internet