OSN: Česká republika letos druhý nejhorší stát na celém světě, měřeno mírou poklesu reálných mezd pracujících!

1. 12. 2022

Naprosto šokující zprávu vydalo ve středu, dne 30. listopadu 2022, v 16:00 hodin odpoledne OSN - Organizace spojených národů! Podle zprávy OSN je Česká republika letos druhý nejhorší stát na celém světě podle míry poklesu reálných mezd pracujících!

Horší než Česko (-6,8%) je už jen Nicaragua řízená komunistickým veteránem Danielem Ortegou (-7,6%)! Pozoruhodné na zprávě je, že obě země byly jako jediné na celém světě řízeny na přelomu století tzv. havlisty. Nicaragua v letech 1990-2008.

Podle zprávy OSN je letos nejlepší zemí světa Maďarsko s reálným zvýšením kupní síly zaměstnanců o 12%. Proč – protože Orbán dováží levný ruský plyn a ropu, nepodporuje válku na Ukrajině, a nevyplácí prebendy politickým neziskovkám, a různým umělcům a kavárníkům!

Reálná výplata Čechů podle organizace OSN ILO letos klesla o -6,8%!

Slovensko (-3%) se drží těsně pod průměrem poklesu mezd v Západní Evropě (-2,4%).

Nejlepší zlepšení zvýšení reálných příjmů pracujících letos dosáhly: Maďarsko (+12%), Austrálie (+5%), a Srbsko (+3,4%)! (Úplná statistika OSN ILO).

Reálné mzdy letos klesly i v Německu a ve Francii (shodně o -1,7%). Ukazuje se tak opět zcela jasně, že politika EU je zaměřena na vysávání východu EU ve prospěch západu EU. Maďarsko bylo včera za svoji úspěšnou ekonomickou politiku, která je trnem v oku Eurokratům a jejich nohsledům, potrestáno podáním návrhu na zabavení 8 miliard EUR z Evropských dotací. 

Autor: 
Pavel Jiří Votava
Zdroj: 
fb