Petr Pavel se stal čtvrtým prezidentem České republiky a nezačal dobře

9. 3. 2023

Česká republika má nového prezidenta. Stal se jím armádní generál ve výslužbě Ing. Petr Pavel. 

Ten 9.3.2023, po čtrnácté hodině, složil ve Vladislavském sále Pražského hradu prezidentský slib a zahájil tím své pětileté funkční období. 

Petr Pavel se tak stal po Václavu Havlovi, Václavu Klausovi a Miloši Zemanovi čtvrtým prezidentem v historii samostatné České republiky a druhou přímo volenou hlavou českého státu.

Inaugurace prezidenta se konala na společné schůzi Poslanecké sněmovny a Senátu Parlamentu ČR.

Slib Pavel složil s dlaní položenou na archivní výtisk Ústavy ČR do rukou předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS). 

Krátce po přísaze zazněla česká hymna, kterou doprovázelo 21 dělových salv z nedalekého Petřína. Poté Pavel přednesl svůj první projev ve funkci prezidenta republiky.

* * * 

Následně prezident Pavel vstoupil na balkon Pražského hradu, aby pozdravil své příznivce na 3. nádvoří, kteří chtěli být přítomni jeho inauguraci v prostorách Pražského hradu.

Zde se Pavel dopustil své první velké chyby ve funkci prezidenta a v podstatě se zachoval jako politicky a společensky netaktní začátečník!

Na jeho pokyn dva příslušníci hradní stráže rozvinuli ze zábradlí balkonu ukradenou prezidentskou standardu, kterou před osmi roky ukradli nějací „negramoti“ ze střechy Pražského hradu a místo ní tam vyvěsili červené trenýrky. Jako jejich osobní protest proti tomu, že prezidentem republiky je zvolen Miloš Zeman, který zvítězil v demokratických volbách a získal nejvíce hlasů českých voličů!?

Ozbrojená Hradní stráž Pražského hradu tehdy nechala tyto zloděje trestuhodně uprchnout i s touto prezidentskou standardou. Tito vypatlanci, s krásným názvem svého českého vlasteneckého spolku „Ztohoven“, jehož jménem tuto operaci provedli tím zneuctili nejvyšší úřad v naší zemi a to úřad prezidenta republiky a sídlo českých králů. Měli skončit ve vězení!

Být to v USA, a takto krást standartu či vlajku USA v areálu Bílého domu, tak už jsou tito zloději osm let po smrti zastřelením a na místě, kde by byli zahrabáni rostou kopřivy a vyváží se tam hnůj. V České republice jsou z nich hrdinové a mediální hvězdy ve veřejnoprávní České televizi!

Nový prezident Pavel se s těmito zloději ze „Ztohoven“ ztotožnil a postavil se s nimi do jedné řady a komentoval to slovy, že na Pražský hrad se spolu s touto jimi ukradenou prezidentskou standardou a jeho osobou vrací „řád“ a „důstojnost“!? 

Nějak nám ty jeho vzletná slova s jeho činy nejdou dohromady!

Nemluvě o tom, že to bylo krajně netaktní v den jeho inaugurace vůči končícímu a zdravotně nepříliš v kondici prezidentu Miloši Zemanovi a jeho manželce, ať už byl Zeman jakýkoliv. To si mohl Pavel v den inaugurace odpustit, nemá to za potřebí! 

Podle toho se také pozná velikost osobnosti člověka.

Tu prezidentskou standardu šlo na Pražský hrad vrátit inteligentnějším způsobem. Ale to je Pavlovo volba. Je to také o signálu, jaký prezident Pavel tímto vyslal pro budoucí zloděje na Pražském hradě!

Co říci závěrem? Je takové české lidové pořekadlo: Chovej se k lidem tak, jak chceš, aby se lidé chovali k tobě!

Myslíme si, že v tomto směru nezačal prezident Petr Pavel svůj mandát dobře! Čas ukáže!

 

 

Autor: 
Mediální úsek Plzeňského KV KSČM
Zdroj: 
iportal24.cz, Mediální úsek Plzeňského KV KSČM