Petr Žantovský o nejlepším mediálním produktu týdne

18. 3. 2023

Prezidentem konformity a prázdnoty je Petr Pavel dle komentáře Martina Zvěřiny. „Nepochybně to je nejlepší mediální produkt týdne. Píše-li pan Zvěřina o populismu, já bych dodal též pojem alibismus,“ říká pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský v pravidelném přehledu mediálních zajímavostí na adresu hlavy státu. „Nepochybně nejlepším mediálním produktem týdne je komentář Martina Zvěřiny z Lidovek pod titulkem ‚Prezident konformity a prázdnoty. Ústavní soud není přítel na telefonu, pane Pavle‘.

Martin Zvěřina zde doslova píše: „Prezident Petr Pavel se chopil svého prvního vážného rozhodnutí rozšafně a alibisticky. Předestřel vějíř výhrad i argumentů pro novelu valorizačního zákona a pak dal za pravdu vládě. Aby se zavděčil i odpůrcům novely, slíbil, že je připraven si případně u Ústavního soudu stěžovat sám. A pak navrhl sněmovně, aby snížila platy ústavním činitelům. Sledovali jsme kultivovaný populismus, který prezidentovi umožňuje vyhovět vládě a zároveň, kdyby Ústavní soud novelu zrušil, prohlašovat: já to říkal. Celý článek v PL zde:

Poznámka: Vybral a krátil z Parlamentních listů:  Kovařík

Autor: 
v PL Jiří Hroník, (jk)
Zdroj: 
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nechte-ucit-Sevcika-Urvalkovska-retorika-utrzena-ze-retezu-Safr-Dolejsi-a-vsichni-ostatni-732335