Před sídlo vlády vysypali protestující zemědělci hnůj

7. 3. 2024

Protestující zemědělci zasypali dnes ráno 7.3.2024 silnici před Strakovou akademií, kde sídlí vláda Česé republiky. Schůze kabinetu Petra Fialy (ODS) byla však už v úterý a sám premiér si pro dnešek pochopitelně našel program jinde, takže vztek protestujících "neucítil". Milé to ministrům ale nebylo.

Přivoňte si alespoň vy prostřednictvím naší fotoreportáže nikoliv k vládnímu hnoji, ale k atmosféře oprávněné naštvanosti. Snímky na místě pořídil bývalý poslanec za KSČM Josef Šenfeld (na snímku u jednoho z traktorů), který dnes pracuje v zemědělství.

Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) jim na dopoledním tiskovém brífinku potvrdil finanční pomoc ve výši dvou miliard, vysypaný hnůj odsoudil.

Premiér Fiala v době protestu poklepával na základní kámen Kampusu Lékařské fakulty a Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové.

Na místě byli těžkooděnci a policisté řidiče, který hnůj vysypal, zadrželi. Je podezřelý z několika přestupků.

Podle organizátorů dorazilo do Prahy více než 700 strojů a tři a půl tisíce lidí! Různé podoby protestů budou probíhat po celý den.

Zemědělci požadují od vlády podporu zaměstnanosti na venkově, nekrácení podpory pro životní pohodu zvířat a vrácení zdanění půdy na úroveň před konsolidačním balíčkem, případně nedanění evropské provozní dotace.

Akci svolali představitelé Agrární komory ČR a Zemědělského svazu. Česko stejně jako další státy Evropy zažívá protesty zemědělců opakovaně.

 

Související:

KSČM stojí za našimi zemědělci

Fotogalerie

Zdroj: 
https://www.nasepravda.cz/aktualne/na-vlade-je-hnuj/