Smlouvy o připojení bývalých 4 oblastí Ukrajiny k Ruské federaci podepsány! Není cesty zpět! Zbytek Ukrajiny žádá NATO o zásah.

30. 9. 2022

Ruský prezident Vladimir Putin a nejvyšší představitelé Doněcké a Luhanské lidové republiky a Záporožské a Chersonské oblasti podepsali 30.9.2022 v Moskvě smlouvy o připojení těchto území k Ruské federaci. Tyto oblasti na základě výsledků lidových referend na jejich území a jejich výsledků požádaly Ruskou federace o připojení jejich území k Ruské federaci. 

Slavnostní ceremoniál se uskutečnil v pátek ve Velkém Jiřském sále Kremelského paláce. Pro slavnostní podpis byly v sále připraveny dva stoly. U jednoho z nich seděli šéfové čtyř regionů, kteří se střídavě podepisovali. U druhého stolu seděl prezident Vladimír Putin – ten smlouvy podepisoval jménem Ruské federace.

Poté politici vstali a shromáždili se uprostřed podia ke společnému podání rukou a k fotografování.

Účastníci ceremoniálu v historickém sále, kudy šly dějiny Ruska, se následně zvedli ze svých míst a začali tleskat a skandovat »Rosija - Rusko«. Prezident Putin je s úsměvem povzbudil a ke skandování se přidal. V zásadním a historickém projevu, který předcházel podpisu, Putin prohlásil, že Moskva se anektovaných území nevzdá a bude je hájit všemi dostupnými prostředky.

Doněcká lidová republika a Luhanská lidová republika a rovněž Chersonská oblast a Záporožská oblast dohromady představují zhruba 15 procent rozlohy celé Ukrajiny, ale téměř 50 procent podílu na ukrajinském HDP. Více než dvě třetiny obyvatel těchto oblastí tvoří ruskojazyčné obyvatelstvo a velká část z nich má ruské státní občanství, protože se sem přistěhovali, nebo přiženili před mnoha roky.

Kyjev a země NATO referenda v těchto bývalých územích Ukrajiny neuznávají, považují je za neplatná. USA zároveň pracují se svými »spojenci« na nových sankcích, které by mohly být uvaleny na Rusko.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes uvedl, že jeho země podává žádost o urychlené přijetí do Severoatlantické aliance. 

Smlouvy o připojení techto subjektů k Ruské federaci nyní mají potvrdit obě komory ruského parlamentu, které se chystají učinit tento krok příští týden 4.10.2022.

Není pochyb, že ratifikace ve Státní dumě a Radě federace bude čistě formální, poznamenala stanice BBC na svém ruskojazyčném webu.

Poslední fází procedury je podpis příslušného zákona prezidentem Putinem.

Po podpisu těchto dokumentů se večer uskutečnila velká manifestavce na Rudém náměstí v Moskvě za účasti prezidenta Vladimíra Putina na přivítání těchto oblastí v sestavě Ruské federace..

Video: 
Autor: 
cik
Zdroj: 
iportal24.cz