Snahy o rozdrobení protestního hnutí se nezdařily

12. 3. 2023

Přestože sobotní protivládní demonstraci 11.3. svolala parta antikomunistů, přestože ne se všemi řečníky na pódiu se dalo souhlasit a přestože (jako na každé demonstraci) bylo dole pod pódiem různých existencí požehnaně, udělali komunisté to jediné, co bylo v tuhle chvíli správné – zúčastnili se mezi desetitisíci nespokojených občanů protestu proti asociální vládě Petra Fialy.

U našeho petičního stánku na rohu Opletalovy ulice si propisku podávaly stovky rukou, kdo jsme mohli, vyrazili jsme do davu a společně jsme rozdali tisíce komunistických letáků, samolepek a vydání Naší pravdy.

Náš hlas nezněl z pódia, ale na mnohem větší síle mu dodával kontakt s lidmi přímo na ulici. A většina z nich byla mile překvapena, že komunisté nerezignovali, že jsme v ulicích i navzdory snahám o rozdrobení protestního hnutí různými prospěcháři, kteří si dělají privátní kampaň, ale o skutečné problémy lidí jim vůbec nejde.

Ve Francii jsou v ulicích statisíce pracujících, studentů i seniorů "jen" kvůli důchodové reformě. A teď se podívejte, jaké prasárny na nás páchá naše vlastní vláda a my k tomu máme mlčet? Ani omylem Doufám, že příště si na protivládní demonstraci podáme ruce s ještě více lidmi, kteří mají po krk Fialy, pětikoalice i tohohle nefunkčního systému. Síla je v nás dole, ne v těch, kdo mají zrovna v ruce mikrofon!

Autor: 
Petra Prokšanová, (JK)
Zdroj: 
fb