Stávka v Německu je i výzvou pro „aspeňáka“ Středulu

11. 1. 2024

V Německu začala stávka o které si nejen novodobí chartisté šuškali dávno před Silvestrem.

Není  tak  žádným překvapením, že český mainstream, včetně veřejnoprávní televize má zatím na obsáhlejší zpravodajství k dění v Německu embargo a vydává tak pouze strohé informace. Nejde přitom pouze o německé farmáře, kteří svolali celostátní protesty a ke kterým se přidávají živnostníci, logistické a další společnosti, včetně odborového svazu strojvedoucích GDL.

Němci na vlastní kůži ( stejně  jako naši občané) stále více pociťují , kterak německou spolkovou vládu více zajímá pomoc Ukrajině na úkor vlastních občanů a její ekonomiky. Německý nárůst vývozu zbraní na Ukrajinu se za rok 2023 v porovnání s předcházejícím zvýšil o 40%. Na Ukrajinu směřovala více než třetina schváleného exportu, a to ve výši 4,15 miliard eur.

Zatímco zbrojní průmysl slaví a vzkvétá, břemeno války a krize se stále více přesouvá na bedra pracujících. Němečtí farmáři, na rozdíl od našich zemědělců nosící nesouhlasné  petice do poslanecké sněmovny, tak  berou tento týden nazrálé problémy do svých rukou. Jejich odpor v době, kdy válečný kurz německé vlády staví stále větší část populace do objektivní opozice vůči nim,  je ve všech případech oprávněný.

Němečtí farmáři, stejně tak i lidé, kteří již nemají na platby za elektřinu a plyn, stávajíc se  tak oběťmi  plánů současné německé vlády, která na jejich bedra uvaluje prostřednictvím sankcí další strádaní a živořící utrpení, si zaslouží i naši solidaritu. Nenechme se za současné situace neustále naší vládou a fanatickými politickými válečníky přesvědčovat, že na Ukrajině se rozhoduje o osudu i naší České republiky.

Ať již stávka organizovaná německými farmáři dopadne jakkoliv, měla by být povzbuzením především pro naše odbory, kterým zatím laxně šéfuje „aspeňák“ Středula, jemuž zřejmě současný stav vyhovuje. A to době, kdy začíná platit vládní ožebračující konsolidační balíček, kdy nejen ministři Jurečka či Rakušan „vyrábí“ kauzy jak na běžícím páse. V době, kdy Černochová již pořádně vybrakovala vojenskou techniku a zbraňové systémy AČR ve prospěch Ukrajiny, kdy náčelník generálního štábu Řehka nadále šíří protiruské dezinformace. V době, kdy premiér již rezignoval na počáteční rozdávání žlutých karet svým ministrům, neboť při jejich dalším rozdávání by se jeho vládní chatrč již dávno rozsypala.

 

Fotogalerie

Autor: 
Mgr. Miroslav Kavij, předseda Plzeňského KV KSČM, člen Výkonného výboru ÚV KSČM
Zdroj: 
Mgr. Miroslav Kavij, předseda Plzeňského KV KSČM, člen Výkonného výboru ÚV KSČM