Středula zklamal »své lidi«. Oznámil, že nebude kandidovat, a podpořil Nerudovou! Bude to i konec odborářského bosse?

9. 1. 2023

Šéf odborů Josef Středula se rozhodl dále nekandidovat v prezidentských volbách. Řekl to na závěr Superdebaty na České televizi. Překvapivé to bylo pro diváky i pro dalších sedm účastníků diskuse, v níž podle očekávání chyběl předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Prezident ČMKOS uvedl, že odstupuje z voleb, a vyzval občany k podpoře Danuše Nerudové, někdejší rektorky Mendelovy univerzity v Brně. S ohledem na to, že jde o kandidátku, kterou podporuje vláda, a právě proti asociální politice vlády se Středula vymezoval, jedná se o plivnutí do obličeje mnoha lidem, kteří mu dosud věřili a případně zvažovali dát mu hlas.

Aktualizace: Nerudová také odstoupila, nechce hlasy odborářů. Krokem Středuly se cítí jako pravicová provládní ekonomka zneuctěna a zesměšněna. Zdroj Kotrba, fb

První kolo prezidentských voleb se uskuteční o nadcházejícím víkendu. Středula byl dlouho považován za jednoho z favoritů, ale poté, co na říjnovou odborářskou demonstraci na Václavské náměstí dorazilo jen minimum lidí, ukázalo se, že jeho podpora napříč veřejností je ve skutečnosti jen malá. Mezi outsidery patřil i pro bookmakery. Celý článek zde:

Fotogalerie

Autor: 
pk
Zdroj: 
iportal24.cz