Střípky z pondělní protivládní demonstrace zemědělců v Praze aneb Budou je hnát - všichni lidé!

20. 2. 2024

Jak že to říkali v oné pohádce? "Tedy hnal Kazisvěta všechen lid... Vzali vidle, kosy - panečku, ti ho hnali - všichni lidé!"

Tak jako kdysi husité vzali do svých rukou vidle a cepy a povstali proti nehodné své vrchnosti, 

tak se v pondělí 19. února 2024 zaplnilo Malostranské náměstí v Praze a též prostor před Strakovou akademií, kde místo na koních přijeli naši novodobí zemědělci na motorových ořích - ve svých traktorech. Taková vozová hradba 21. století...  

Vyčistit tento "Augiášův chlév" dá ještě hodně práce, ale nehodní místodržící už neblaze tuší, že lidu hněv narůstá a že "všechno má svou míru". 

Bohužel stejně jako tenkrát mezi husity, tak i dnes mezi svazy a skupinami zemědělců se našli nesvorní zrádcové, kteří jednotu boje za lepší podmínky pro všechen lid raději zaprodali za oněch jidášských "třicet stříbrných" a dohodli se s proradnou vrchností za cenu morálního zatracení. 

Ale o těch až někdy jindy. Pondělní den byl naštěstí o lidech skálopevných, statečných a nezaprodaných...

Já jsem moc rád, že jsem se coby účastník pražské demonstrace mohl na náměstí před Sněmovnou potkat například s Martou Semelovou, dále s hrdinným bojovníkem Ondrou Thorem, s Markem Obrtelem z Národní domobrany, s Josefem Skálou, s Richardem Štěpánem z NE-ZÁKLADNÁM či Ivanem Fabiánem z ČSNS. A v neposlední řadě i s kandidátem do EP za volební koalici STAČILO! Honzou Skalickým. 

A všichni ti lidé tam, dobří vlastenci a rodáci, tak dehonestovaní Fialovým Kazisvětem a jeho proradnými médii, ti čistí lidé horoucího srdce mají můj obdiv největší!

Cítím, že už brzy znovu a zas povstane veliké město pražské...

A vstanou noví bojovníci!

Vládo Petra Fialy - pamatuj! Všeho do času...! 

STAČILO! 

Fotogalerie

Autor: 
+ foto: Marek Adam
Zdroj: 
Vlastní