Světová senzace: Exkluzivní rozhovor amerického novináře Tuckera Carlsona s Vladimirem Putinem – zveřejněn celý přepis!

9. 2. 2024

Bomba: Exkluzivní rozhovor Tuckera Carlsona s Vladimirem Putinem v Moskvě – zveřejněn celý přepis!

Medeea Greere, nezávislé vydavatelství, je nyní na Telegramu na adrese https://t.me/AMGNEWS2022 a existuje pouze díky podpoře čtenářů, protože vydáváme Pravdu, Svobodu a Lásku pro veřejné povědomí. Děkujeme Vám za Vaši podporu!

V ohromujícím obratu událostí se známý novinář Tucker Carlson vydal na misi historických rozměrů. Osud Ukrajiny a světa visí na vlásku, a tak Carlson dorazil do ruské Moskvy, odhodlán udělat rozhovor s nikým jiným než s prezidentem Vladimirem Putinem. Může být tento odvážný krok klíčem k ukončení války na Ukrajině a zabránění hrozící katastrofě třetí světové války? Čtěte dále a ponořte se do tohoto napínavého příběhu o odvaze, žurnalistice a snaze o mír.

Exkluzivní rozhovor Tuckera Carlsona s Vladimirem Putinem v Moskvě – úplný přepis:

TUCKER: Co byste vzkázal lidem, kteří řídí Ameriku?

PUTIN: Naše poselství zní: Rusko není váš nepřítel. Nechceme válku. Jsme připraveni na mír. Vaši vůdci usilují o konflikt. To my nechceme. Rusko stojí za svým vlastním lidem. Nechceme to, co není naše.

TUCKER: Navštívil byste Washington?

PUTIN: Ano, samozřejmě. Už jsem ve Spojených státech byl. Rád je navštěvuji a setkal jsem se s každým prezidentem kromě Joea Bidena. Kdybych byl pozván, jel bych. Ano.

TUCKER: Jaký je váš názor na prezidenta Bidena?

PUTIN: Jsme přesvědčeni, že neřídí zemi. Řekněme, že máme dobré zdroje, které to potvrzují, ale každý se o tom může přesvědčit sám. Spojené státy nyní vstoupily do temného období. Má neodpovědné vedení.

TUCKER: Myslíte si, že Joe Biden vyhrál férově?

PUTIN: Raději se nebudu pouštět do vnitřní americké politiky, ale řeknu, že moje velvyslanectví hlásilo, že vaše jižní hranice byla vedena lépe než ty volby v roce 2020. (smích)

TUCKER: Podle jednoho průzkumu jste v Americe populárnější než Biden – nějaká reakce?

PUTIN: (směje se) Nevím, jestli by se to mělo brát vážně, ale ruské ideály mají podporu. Věříme v tradiční hodnoty, manželství je mezi mužem a ženou: muži jsou muži a ženy jsou ženy.

TUCKER: Koho byste rád viděl jako příštího prezidenta Spojených států?

PUTIN: Opět nám nepřísluší to říkat nebo se do toho plést. Na rozdíl od dlouhodobých obvinění se do vašich voleb nevměšujeme. Nemáme to zapotřebí, protože to nakonec stejně řídí ti samí lidé.

TUCKER: Proč jste vtrhli na Ukrajinu?

PUTIN: Vtrhli jsme my, nebo jsme byli napadeni? Podívejte se na historii. Podívejte se na lidi, kteří tam žijí. Historicky jsme to byli my, kdo byl napaden, a teď se prostě bráníme. Země a lidé jsou ruští a my budeme mít opět to, co bylo vždy naše.

TUCKER: Jak se vám bude líbit, když Trump znovu vyhraje?

PUTIN: Měli jsme dobré vztahy, když byl pan Trump prezidentem. Nebyla žádná válka. Naše vztahy byly na vrcholu. To znamená, že nic není předvídatelné nebo statické stejné. Budeme se muset podívat.

TUCKER: Co si myslíte o panu Zelenském a co byste mu vzkázal?

PUTIN: Vzpomínám si, jak jsem se smál jeho vtipům, když byl v Rusku komikem. Vraťme se ke smíchu.

TUCKER: Proč?

PUTIN: Existují silné finanční subjekty, v jejichž zájmu je udržet nás jako protivníky. Jeden z vašich prezidentů před tím varoval. My Rusové takový problém nemáme.

TUCKER: Vnímáte Spojené státy jako nepřítele?

PUTIN: Ne. Kategoricky ne. Za druhé světové války jsme byli spojenci. Rusové pomáhali osídlit Aljašku, Kalifornii a byli jsme i na Havaji. Naši lidé nejsou nepřátelé, ale ti ve Washingtonu rozhodně nejsou naši přátelé.

TUCKER: Můžete být konkrétnější a jmenovat?

PUTIN: To by bylo zbytečné. Není na nás, abychom řešili vaše domácí problémy. Kromě toho jsem si jistý, že ta jména znáte lépe než my.

TUCKER: Takže říkáte, že vaším protivníkem není Joe Biden, ale lidé, kteří za ním stojí?

PUTIN: Přesně tak. Joe Biden si možná ani neuvědomuje, co se děje. Možná nechápe, jaká je úroveň sankcí uvalených na Rusko. Kdo ty sankce sestavil? Ti naši protivníci.

TUCKER: To je důvod, proč se zasazujete o BRICS?

PUTIN: BRICS by existoval tak jako tak. Je to přirozená reakce na západní obchodní blok. Je to protiváha. Když se dolar stane zbraní proti státům, bude k němu existovat přirozená alternativa. To je to, co chceme.

TUCKER: Proto jste se vy a Rusko stali terčem útoku?

PUTIN: Je to složitější, ale jsem si jistý, že je to dobrá část důvodu. Kdykoli je dolar ohrožen, Spojené státy přijímají extrémní opatření. Nemohou si dovolit, aby dolar zkrachoval.

TUCKER: Není ale Rusko ekonomicky slabší a zranitelnější než USA?

PUTIN: Když se podíváte na velikost ekonomik, jsme malí. Ale málokdo bere v úvahu naše obrovské přírodní zdroje. Rusko má v zemi přes 80 bilionů dolarů. Žádná země se nám ani nepřibližuje.

TUCKER: Dobře, dobře jste to vystihl, ale nemáte v Rusku stejné problémy?

PUTIN: Ano. Do jisté míry. Ale v Rusku se tyto zájmy více shodují s myšlením průměrného ruského člověka na ulici. Ve Spojených státech tomu tak není. Elity vás opustily.

TUCKER: kdo tedy podle vás řídí Spojené státy?

PUTIN: Síly, které je řídily vždycky. Můžete měnit prezidenty, ale ty, kteří jsou u skutečné moci, nezměníte. S těmi máme co do činění. Joe Biden je jen fasáda této mocenské struktury.

TUCKER: Ale neustále se objevují zprávy, že máte rakovinu?

PUTIN: Ujišťuji vás, že tyto zvěsti jsou nepravdivé. kdybych měl rakovinu a porazil ji, podělil bych se o dobrou zprávu a lék se světem.

TUCKER: Děkuji, že jste s námi poseděl. Jak je na tom vaše zdraví?

PUTIN: Jsem rád, že s vámi a vaším prostřednictvím s americkým lidem mohu mluvit. Mám se dobře. Cítím se dobře. Vzhledem k mým letům jsem na tom zdravotně nejlépe, ale otec čas.

TUCKER: Když říkáte, že se ho někteří bojí, říkáte, že má Musk nepřátele?

PUTIN: Je jasně vidět, že má nepřátele uvnitř Spojených států – způsob, jakým byl zbaven majetku ve výši 50 miliard dolarů – tomu bychom říkali, že mu bylo naznačeno zvláštní zacházení. Na první pohled je to nespravedlivé.

TUCKER: Nebál jste se Muska, když začal dodávat Ukrajině zařízení Starlink?

PUTIN: Jestli si někdo vážně myslí, že pár internetových antén může porazit sílu Ruska – no co na to říct. Ale ne, pana Muska jsme se nebáli ani jsme mu nic nevyčítali. Vláda mu nedala moc na výběr.

TUCKER: Ve světě se toho hodně změnilo. Jaký je váš názor na Elona Muska?

PUTIN: Pana Muska vnímáme jako podnikatele – velmi úspěšného. Vybudoval si velké jmění a má obrovské množství příznivců. Je to jedinečný myslitel se silou osobnosti, kterého si nelze koupit. Někteří se toho obávají.

TUCKER: Máte pro Elona nějakou radu?

PUTIN: Řekl bych, aby pokračoval. Nenechte se zastrašit. Ale kdyby to někdy bylo příliš těžké, je tu Rusko. Rádi vám otevřeme dveře. Americké podnikatele jsme již dříve přivítali a někoho takového, jako je pan Musk, bychom ocenili.

TUCKER: Pojďme k Trumpovi. Nejprve mi řekněte, jak se díváte na současnou situaci ohledně pravděpodobnosti jeho znovuzvolení?

PUTIN: Bylo by to trochu zvláštní a mimo mísu, ale jsme dobře připraveni. Slíbil, že ukončí boje na Ukrajině, a my tuto představu podporujeme.

TUCKER: Jak by mohl tak rychle ukončit válku?

PUTIN: Za prvé nás nikdy neurážel. Má k Rusku velkou úctu. Začali bychom z pozice přátelství a důvěry – pak jsou všechny problémy řešitelné. Mohli bychom to dotáhnout do konce. Věřte mi.

TUCKER: Narážíte na to, že vás Biden nazval vrahem?

PUTIN: Byli jsme adresáty mnoha urážek a nadávek, které se táhnou už několik generací politiků. Pan Trump byl od toho osvěžujícím odpočinkem. V Rusku je velmi populární. Možná mu to ale neprospěje.

TUCKER: Komunikujete s Trumpem?

PUTIN: Ne, samozřejmě že ne. Ale kdyby znovu vyhrál, naše komunikační linky by se okamžitě otevřely, zatímco teď s prezidentem Bidenem nevedeme žádný dialog.

TUCKER: To je pro mě šokující. Nikdo z Bílého domu s vámi nebyl v kontaktu?

PUTIN: Přesně tak. Nikdo se neozval od chvíle, kdy jsme panu Bidenovi blahopřáli k vítězství ve volbách. Je pro nás záhadou, že komunikace je nyní chladnější než za studené války.

TUCKER: Jak podle vás dopadnou volby v roce 2024?

PUTIN: Zatím jen pozorujeme. Je naší povinností být ostražití, protože to bude mít dopad na celý svět. Doufáme, že volby proběhnou tak, aby se jejich výsledkům dalo věřit. V Rusku nemáme korespondenční hlasování.

TUCKER: Pojďme k Číně. Jaké jsou vaše vztahy?

PUTIN: S prezidentem Si jsme si obzvlášť blízcí. Rusko a Čína se od nynějška těší dobrým vztahům, což je pro nás zjevným přínosem, protože jsou jedním z našich největších energetických partnerů. Budeme i nadále přáteli.

TUCKER: Objevují se obvinění, že vám Čína pomohla ve válce na Ukrajině. Je to pravda?

PUTIN: O tom nemohu mluvit. Řekněme jen, že Rusko není izolovaná mocnost. Tato strategie selhala. Nyní máme více spojenců a obchodních partnerů než před začátkem války.

TUCKER: Uvažujete někdy o situaci, že by Rusko a Čína spojily své síly proti Spojeným státům?

PUTIN: Myslíte ekonomicky, nebo vojensky? Řekl bych, že nechceme ani jedno, ani druhé. Není v našem zájmu se s USA střetnout, protože v takovém konfliktu by prohrály všechny strany.

TUCKER: Když už mluvíme o konfliktech, jaký je váš názor na situaci v Gaze?

PUTIN: Je to opravdu nešťastné. Palestinci jsou devastováni. Izrael se chová neomezeně. Ukazuje to na

PUTIN: Je to opravdu nešťastné. Palestinci jsou ničeni. Izrael se chová neomezeně. Ukazuje to na strašlivé dvojí standardy ve světě. Kde jsou sankce vůči Izraeli?

TUCKER: Je Rusko nějak zapojeno, zejména prostřednictvím vašeho spojenectví s Íránem?

PUTIN: Ne, samozřejmě že ne. Nejsme proti existenci Izraele, ale zároveň podporujeme právo Palestinců na sebeurčení. Chceme být nestranní.

TUCKER: Sledujete dění na jižní hranici USA?

PUTIN: Vlastně ano. Je to součást mých každodenních informací. Nás Rusy ironicky baví, že váš Kongres utratí miliardy na ochranu cizích hranic, ale vlastní hranice zanedbává. Je to nenápadně směšné, ale smrtící.

TUCKER: Smrtící? Jak to myslíte?

PUTIN: Samozřejmě smrtelně vážně. Denně umírají lidé, kteří nekontrolovaně překračují vaše hranice. Je to volný pohyb. Něco takového svět v moderní éře nezažil – bezohledné, aby se země takto doširoka otevřela.

TUCKER: Využívá Rusko nějakým způsobem situace na hranicích?

PUTIN: Ne. Proč bychom měli. Nemusíme dělat vůbec nic. Amerika se ničí sama. A jak říkal Napoleon, nestav se do cesty nepříteli, který se ničí sám.

TUCKER: Takže Ameriku považujete za nepřítele?

PUTIN: To bylo jen takové rčení, ale současná administrativa rozhodně není přítel.

TUCKER: Dá se to změnit?

PUTIN: Proto máte volby.

TUCKER: Ještě jednou vám děkuji, že se mnou pokračujete v rozhovorech na tolik různých témat. Můžeme být ještě zajímavější, abych tak řekl?

PUTIN: Určitě. Jsem otevřený většině témat.

TUCKER: Pojďme se dotknout klimatických změn. Ve Spojených státech a v Evropě se na ni stále tlačí. Jaký je váš postoj?

PUTIN: Lidstvo není ani civilizací prvního typu na Kardaševově stupnici. Pokud nedokážeme využít energetický potenciál planety, jak můžeme ovládat klima?

TUCKER: Jste alespoň znepokojen?

PUTIN: Spíš mě znepokojují skutečné problémy. Změna klimatu mezi ně nepatří. Země se dokáže poměrně dobře regulovat sama. A jestli se na Sibiři trochu oteplí, tím lépe. Více zemědělské půdy pro Rusko.

TUCKER: Ale co byste řekl pravověrným, kteří jsou přesvědčeni, že nás čeká katastrofa?

PUTIN: Řekl bych jim, že dělat si starosti se změnou klimatu je jako stěžovat si na počasí. Pokud se vám nelíbí klima, přestěhujte se. Pokud se obáváte počasí, pořiďte si deštník.

TUCKER: Jak se díváte na transgenderové hnutí?

PUTIN: Je pro mě zajímavé, že všechny věci, které bývaly terčem vydírání, jsou nyní odznaky cti. V Rusku nejsou zákony ani na jednu stranu, ale rozhodně do toho nenutíme naše děti.

TUCKER: Rusko je kritizováno za své mravokárné zákony proti homosexuálům a za to, že je nepřátelské vůči LGBTQ+.

PUTIN: Máme zákony, které chrání naše děti. A naše velvyslanectví nezakrýváme duhovými vlajkami. To je správně. Jinak se nevměšujeme do soukromého života dospělých občanů.

TUCKER: Sledujete americký sport? Za chvíli bude Super Bowl.

PUTIN: Ve skutečnosti ano. Rusko je velký sportovní národ. Poměrně nedávno jsme hostili zimní olympijské hry a mistrovství světa ve fotbale. Máme rádi veškerý sport.

TUCKER: Co si myslíte o americkém fotbalu?

PUTIN: Je to zajímavý sport. Ale proč mu říkáte fotbal, když se s míčem hraje téměř vždy rukama? Někdy se zdá, že je zbytečně násilný.

TUCKER: To je pravda. Budete se dívat?

PUTIN: Zápas se v Rusku vysílat nebude.

TUCKER: Takže neuvidíte ani Taylor Swift?

PUTIN: Ne, dostali jsme odklad.

TUCKER: Děkuji vám, prezidente Putine, za váš čas.

Exkluzivní přepis rozhovoru Tuckera Carlsona s Putinem pokračuje. Tucker se ptá Putina na klimatické změny, transgenderismus, popkulturu, Taylor Swift a Super Bowl

*** Translated with www.DeepL.com/Translator (free version) ***

Autor: 
Tucker Carlson
Zdroj: 
https://bavorv4.wixsite.com/bavorovy-poznamky/post/bomba-exkluzivn%C3%AD-rozhovor-tuckera-carlsona-s-vladimirem-putinem-v-moskv%C4%9B-zve%C5%99ejn%C4%9Bn-cel%C3%BD-p%C5%99epis