Úřad vlády zasypán hnojem. Vláda prý sklízí, co zasela

16. 1. 2024

Před Úřadem vlády se uskutečnila protestní akce na podporu českých a německých zemědělců. Na místě se objevil i kravský trus. Podle aktérů je to prý symbolické, protože právě "hovínka a sračínky“ jsou výsledkem práce současné vlády.

„Tohle by měl udělat každý člověk v republice, a chci jenom říct, že toto je jenom začátek. Měl by to udělat každý, každý z vás,“ prohlásil jeden z aktérů.

Před Strakovu akademii v živém vysílání Raptor TV přijelo auto s vozíkem plným hnoje, načež z něj začali dva muži vyhazovat vidlemi a lopatou hnůj přímo na ulici před Úřadem vlády.
„Jménem zákona vás vyzývám, přestaňte,“ křičel na ně přítomný policista, střežící bezpečnost sídla vlády premiéra Petra Fialy (ODS).
Muži ale se svým jednáním nepřestali a na místě se objevil další policista, který muže napomínal v jejich jednání.

Jeden z přítomných policistů poté přišel k jednomu z mužů stojícího na vozíku a strhnul ho na zem. Druhého muže pak zpracoval druhý policista. Oba muži pak byli dovedeni k zábranám, kde byli policisty prohledáni.

„Vraceli jsme tady vládě jejich ovoce, které zasela za poslední čtyři roky mezi občany České republiky, a jsme tady v zastoupení, pod záštitou všech zemědělců, Agrární komory v krajích, na jejich podporu, nejenom za ně, ale i za obyčejné lidi České republiky, které toho mají plné zuby a nenechají si to líbit zde,“ prohlásil na kameru jeden z mužů, který je známým protivládním aktivistou, Jakub Netík. Celý článek zde:

Video zde: https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=1087084792432796

Související:

Čeští zemědělci protestují na podporu zenědělců SRN. 100 kraktorů se dalo na pochod.

Autor: 
jk, foto: repro: raptor TV
Zdroj: 
https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/urad-vlady-zasypan-hnojem-vlada-pry-sklizi-co-zasela/