Útok dronů na moskevský Kreml. Putin zatím mlčí! Západ šílí!

5. 5. 2023

V noci na 3. května 2023, někdy kolem 2 hodin ráno, byly sestřeleny nad Kremlem v centru Moskvy dva útočné drony s náložemi. Tato šokující zpráva a video z Kremlu obletěly celý svět.

Většina lidí tu zprávu sledovala s úžasem a obavami. U někoho na Ukrajině ta zpráva vyvolala nadšení. U někoho vyvolala zoufalý strach, jaká odveta Ruska proti Ukrajině následovat. Obdobné to bylo v Rusku, u několika známých osobností politického i společenského života ta zpráva vyvolala vášně a veřejně v mediích volali po tvrdé odvetě, dokonce někdo z nich volal po použití jaderných zbraní. Jiní na tu zprávu hleděli s obavami, co bude následovat. Drony byly podle prvotních šetření údajně vypuštěny z území Ruské federace.

Kreml a Putin ale zatím mlčí!

Mluvčí prezidenta Putina, Dmitrij Peskov vydal pro novináře prohlášení, že nejvyšší vedení Ruské federace se po sestřelení dronů nad Kremlem v čele s prezidentem Putinem ihned nad ránem rozhodlo zachovat klidnou hlavu a počkat na výsledky vyšetřování tajných služeb.

Tento krok čekal málokdo.

První výsledky šetření tajných služeb jsou na světě. Experti z letectví vypočítali trajektorii letu jednoho dronu a bylo zjištěno, že dron mířil na velkou státní vlajku Ruské federace, která vlaje na stožáru nad kopulí Kremlu. Byl to plánovaný a naprogramovaný útok na symbol Ruské federace v místě, kde je centrum moci Ruské federace! Státní vlajka však útok přežila!

Druhý dron měl za úkol způsobit škody na budově Kremlu. A jeho prvořadým cílem nebylo údajně zabít prezidenta Putina. To by byl jen případný bonus. Jeho úkolem bylo poškodit Kreml a dokázat neschopnost armády a Putina vládnout v Rusku.

Tento druhý dron měl politické cíle! Měl to být kromě škod na majetku signál pro „ruskou pátou kolonu“ uvnitř Ruské federace, aby získala argumenty proti Putinovi.

Ale ještě něco!  Mělo to vyvolat vášně v celé ruské společnosti a hlavně v nejvyšších strukturách moci k nějakému neuváženému vojenskému činu vůči Ukrajině, či jen výroku Putina.  Celá mašinerie západních politiků a medií byla připravena na to reagovat a využít to proti Rusku a Putinovi.

To vše v době, kdy ukrajinský prezident je mimo Ukrajinu na turné po západních státech! 

Celá akce ale pokračuje.

Tajné služby Ruské federace údajně zjistily, že armáda USA v těchto dnech rozmístila po území Ukrajiny přístroje na měření radioaktivity. Můžeme si domyslet proč?

Je možné, že existuje i plán „B“, když selhal plán „A“, kdy Putin emocionálně nezareagoval. Že USA sami inscenují výbuch jaderné nálože na Ukrajině, aby se to dalo využit ke vstupu NATO do války proti Rusku v souvislosti s připravovanou a mediálně frekventovanou ukrajinskou ofenzivou.

A ve hře je podle ruských politických komentátorů i osud ukrajinského prezidenta Zelenského. Západ už ho nemusí potřebovat a při této operaci jej „odepíše“, aby to vyvolalo ještě větší vášně a nenávist proti Ruské federaci v celém světě.

Cílem západu je na prvním místě srazit Rusko na kolena. Ukrajina je v tomto procesu jen nástroj západu, píši ruští komentátoři.

Takže pozor, nešlo o nějaké malé drony. Hraje se vysoká hra! Sázky jsou velké! Hraje se i o nás v České republice, jestli půjdeme do války!

Situaci budeme dále sledovat.

 

Autor: 
Mediální úsek Plzeňského KV KSČM
Zdroj: 
Mediální úsek Plzeňského KV KSČM