V Plzni se dne 15.1.2023 uskutečnila protivládní demonstrace proti Fialovo vládě!

16. 1. 2023

V neděli 15.1.2023, den po 1. kole prezidentských voleb se v Plzni na náměstí Republiky uskutečnila protivládní demonstrace, kterou organizovalo občanské hnutí "Česká republika na 1. místě".

Přes poměrně chladné a větrné počasí se demonstrace zúčastnilo cca do 200 lidí.

Demonstraci v 16:00 hodin zahájil a moderoval Ladislav Vrábel. Demonstrace v Plzni, je jedna z deseti regionálních demonstrací, které se uskuteční po celé České republice, před celostátní demonstrací v Praze, která proběhne dne 21.1.2023, a která se bude konat tradičně na Václavském náměstí od 13:00 hodin.

Této  plzeňské demonstrace se zúčastnilo i mnoho členů KSČM, jejichž prapory byly viditelné nad hlavami demonstrujících.

Vrábel v úvodu vysvětlil proč jsou demonstrace svolávány. 

Hnutí Česká republika na 1. místě usiluje o to vytvořit širokou občanskou aktivitu a aktivizovat široké vlastenecké hnutí v naší společnosti, které by pomohlo svrhnout tuto Fialovo pro globalistickou vládu, která je protilidová, pronatovská, probruselská a pro ukrajinská, přičemž o vlastní občany se nestará. A která škodí naší zemi! Vrábel dodal, že tato vláda žene naší zemi do obrovských problémů a mnoho lidí do obrovské bídy!

Vyzval přítomné občany, aby přišli podpořit demonstraci 21.1.2023 na Václavské náměstí v Praze a aby pomohli "probudit" další spoluobčany..

Vrábel uvedl, že v současné době došlo k rozkolu v českém vlasteneckém hnutí! Řada politiků, kteří se v tomto hnutí angažovali na podzim 2022, měli snahu převzít tu ohromnou masu lidí a přivést jí do vlastních politických stran.

Jedním z těch nejviditelnějších kdo o to usiloval, a kdo se nyní odtrhl, je Jindřich Raichl, který založil politickou stranu "Právo - Respekt - Odbornost" (PRO 2022). Předtím byl členem Trikolory, dokonce zde kandidoval na funkci předsedy strany. Rajchl veřejně vyhlásil, že dál nechce stát na vlasteneckém pódiu vedle komunisty. Rajchl se pokusil přetáhnout určitou část lidí z demonstrací do jím zakládané strany a prý chce podle Vrábela vytvořit pravicové vlastenecké hnutí v naší zemi. Jestli se mu to povede je s velkým otazníkem.

Vrábel prohlásil, že 21.1.2023 chce v Praze na Václavském náměstí představit subjekty levicového vlasteneckého hnutí, které se nyní nově formuje. V Plzni uvedl, že jedním z těchto levicových subjektů je KSČM a že dále nechce další subjekty prozrazovat, že je představí až v Praze.

Vrábel uvedl, že jej strašlivě mrzí, co se stalo uvnitř vlasteneckého hnutí před letošními prezidentskými volbámi. Na podzim 2022 přišel právník Raichl s myšlenkou, že nově zvolený prezident může odvolat Fialovu vládu a že by to měl být ústřední bod volebního programu vlasteneckého kandidáta. V momentě, kdy si toto dal Jaroslav Bašta, vlastenecký kandidát, na bilboard, co by kandidát na prezidenta ČR ve znění: Můj první krok ve funkci prezidenta bude, že odvolám Fialovo vládu“, tak to Rajchl údajně veřejně napadl, že je to dle Ústavy nesmysl, a tím vlastně „sestřelil“ Baštu jako kandidáta vlastenců.

V závěru demonstrace v Plzni Vrábel odpovídal na několik dotazů z řad demonstrujících. Jeden z dotazů zněl, co říká Vrábel výsledkům 1. kola voleb prezidenta a jaký vidí rozdíl mezi generálem Pavlem a předsedou Hnutí Ano Andrejem Babišem?

Vrábel odpověděl, že výsledky voleb hodnotí jako „vítězství strachu“. Že se lidé báli dát svůj hlas vlasteneckému kandidátu Jaroslavu Baštovi a dali jej pro jistotu Andreji Babišovi, aby se Babiš dostal do 2. kola proti jednomu z kandidátů vládní pětikoalice (Pavel, Nerudová, Fišer). A že rozdíl mezi Pavlem a Babišem vidí v tom, že Pavel, co by prezident podepíše mobilizaci českých mužů do války bez mrknutí oka. Babiš o tom bude vést diskuse.

Na demonstraci vystoupil s projevem i advokát JUDr. Norbert Naxera, který uvedl, že volby prezidenta byly zfalšované a že vláda a kompetentní státní orgány porušily několik zákonů od vyhlášení voleb prezidenta. JUDr. Naxera uvedl, že už byla podána žaloba k soudu a že je napaden výsledek voleb. Jeho argumenty zněly logicky.

Naxera uvedl, že na kontrolu podpisů pro kandidaturu jednotlivých kandidátů byla najata Ministerstvem vnitra ČR (pozn. ministr Vít Rakušan ze STAN) soukromá americká (!) firma Hewlett Packard, která vyfiltrovala (vyčistila) kandidáty pro volby, podle toho, jak potřebovaly určité temné síly, které tahají za nitky v pozadí a jak potřebovaly. Naxera dále uvedl, že tato zakázka byla této firmě přiklepnuta Ministerstvem vnitra ČR bez výběrového řízení! Dále uvedl, že smlouva s touto firmou nebyla zveřejněna v registru smluv! Že tato netransparentní firma nemá údajně uveřejněnou uzávěrku hospodaření za rok 2021v Obchodním rejstříku a že došlo předáním osobních údajů statisíců podporovatelů kandidátů k porušení zákona EU „O ochraně osobních údajů občanů! Tzv. GDPR!

Jestli je pravda, to co uvedl JUDr. Naxera, tak je to dost na to, aby ministr vnitra Vít Rakušan, jehož liberální a středové hnutí Starostové a nezávislí (STAN) provází v poslední době neuvěřitelné skandály, okamžitě odstoupil z funkce ministra! Jsou to pobuřující informace o zákulisí voleb nového českého prezidenta!

Na demonstraci zazněly i některé názory mluvčích, které ne plně rezonují s představami a politikou KSČM. Nicméně KSČM si je vědoma toho, že v širokém vlasteneckém hnutí půjde o to, hledat to, co nás spojuje a nezdůrazňovat to, co nás rozděluje.  Na řadě bodů vidí KSČM shodu a společný zájem.

 

Fotogalerie

Autor: 
Mediální úsek Plzeňského KV KSČM
Zdroj: 
Protivládní demonstrace v Plzni