V Plzni se uskutečnilo v pátek 24.9.2021 vzpomínkové shromáždění k 83. výročí vyhnání českých občanů Němci z českého pohraničí v roce 1938.

27. 9. 2021

V Plzni na Borech stojí jediný památník v České republice věnovaný této tragické události v pohnutých českých dějinách. Tehdy bylo několik desítek tisíc Čechů vyhnáno ze svých domovů Němci a museli opustit tzv. Sudety poté, co naší republiku v Mnichově 29. – 30. 9.1938 (podpis Mnichovské dohody) zradili naši tehdejší spojenci, velmoci - Velká Británie, Francie a Itálie.

V České republice je ještě několik pamětních desek na tyto tragické události, ale památník je jediný v Plzni, který byl postaven prakticky nedávno, před 7 léty. 

Byl postaven vlasteneckými organizacemi, mezi něž patří Svaz českých bojovníků za svobodu, Klub českého pohraničí, KSČM, Matice Čech, Moravy a Slezka, Levicový klub žen, Společnost Julia Fučíka a další, jako reakce na nehorázné projevy a stoupající aktivitu Sudetoněmeckého Landsmanšchaftu v naší zemi o tom, jak sudetským Němcům bylo po II. Světové válce v naší zemi ublíženo jejich odsunem do Německa! 

Organizátoři zhotovení památníku chtěli pro památník získat od vedení města Plzně nějaké důstojnější místo, aby památník byl blíže k občanům. Vedení plzeňské radnice v čele s ODS však vyčlenilo pro památník místo na úplném okraji města, kam nikdo téměř nechodí! 

Odsun Němců z Československa se odehrál na základě rozhodnutí vítězných velmocí ve II. Světové válce a to USA, SSSR a Velké Británie, které tak rozhodly na konferenci v Postupimi, aby  tyto německé menšiny nadále nemohly vyvolávat národnostní nepokoje v okolních státech Německa.

Pro sudetské Němce svět začal po konci II. Světové války. Tam jim podle nich bylo strašlivě ublíženo. To co bylo před vypuknutím II. Světové války v roce 1938 a 1939, když vyháněli Čechy z českého pohraničí a vraždili představitele československého státu, k tomu se nehlásí, o tom nemluví!

Stejně tak nemluví o průběhu II. Světové války, kdy zahynulo díky německému fašismu, který oni fanaticky podporovali 360.000 československých občanů a to na frontách války, ve fašistických koncentračních táborech, na popravištích a pod gilotinou! I v našem Plzeňském kraji na několika místech fašisté popravovali české občany! 

Nyní Sudetoněmecký Landsmanschašt usiluje o to, uskutečnit na území naší republiky svůj sjezd! Má to být další krok k jejich průniku do České republiky! 

Jsme nyní svědky ohromného přepisování historie naší země, vydávají se různé knihy a brožury o českých křivdách vůči sudetským Němcům. Točí se různé pořady o tom, jak jim bylo ublíženo. Nyní se nejvíce hovoří o krvavých událostech v Postoloprtech, které ale nejsou pravdivé, jak řekl na tomto pátečním shromáždění v Plzni jeden z organizátorů, tajemník oblastního sdružení ČSBS Ing. Jaroslav Bukovský z Plzně.

Nejvyšší představitelé KDU-ČSL i hodnostáři české Římsko-katolické církve jezdí do Mnichova na srazy Sudetoněmeckého Landsmanschaftu a objímají se tam s jejich nejvyššími představiteli, ať už se jedná o bývalého předsedu Pavla Bělobrádka, Daniela Hermana, Jaromíra Talíře či jiné funkcionáře! 

V době, kdy byli vyháněni čeští občané Němci z českého pohraničí bylo Němci při těchto událostech zabito okolo 100 Čechů, více než 600 jich bylo zraněno, zejména policisté, pracovníci finančních úřadů, příslušníci armády!

A tak díky českým vlasteneckým organizacím si v těchto dnech připomínáme tyto  pochmurné události naší země, i zradu našich tehdejších přátel – západních velmocí, aby se v budoucnu nemohly tyto události opakovat! 

Aby ti, kteří jsou placeni a korumpováni z peněz Landsmanšaftu nemohli připravovat cestu k opakování těchto tragických událostí v naší zemi!

 

Fotogalerie