V Plzni se v úterý 5.3.2024 uskutečnila krajská oslava Mezinárodního dne žen 2024.

5. 3. 2024

Oslavu svátku Mezinárodního dne žen (MDŽ) organizoval v Plzni Levicový klub žen Plzeň, spolu se Svazem žen a Krajskou radou seniorů Plzeňského kraje, za podpory Krajského výboru KSČM. Oslava se letos uskutečnila v Kulturním domě v Šeříkové ulici v Plzni, od 14:00 do 18:00 hodin. 

Ženy z Plzeňského kraje přišel s jejich mezinárodním svátkem osobně pozdravit hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták /Piráti/ v doprovodu náměstka hejtmana Petra Vanky /ANO/.

Přítomně ženy pozdravila z pódia také předsedkyně celostátního Levicového klubu žen Květa Šlahúnková.

S přáním k Mezinárodnímu dni žen vystoupil s krátkou zdravicí i předseda Krajské rady seniorů Plzeňského kraje JUDr.  Miloslav Hora.

Ale také krajský zastupitel za KSČM a předseda MěV KSČM v Plzni PhDr. Jiří Valenta.

Oslav MDŽ v Plzni se letos zúčastnili také zástupci družebního Svazu seniorů Bavorska, konkrétně z bavorského Zwiesselu. S krátkou zdravicí pak vystoupila i zástupkyně německých seniorů, která hovořila velmi dobře česky.

Oslav MDŽ v Plzni se zúčastnilo více jak 200 účastníků, v plně obsazeném kulturním domě.

Kulturní program tohoto odpoledne byl velmi bohatý. Nejdříve vystoupily se svým programem „Dobřanské bábinky“ v krojích. Poté vystoupily se svým programem „Hradecké kopretinky“.  Následovaly po nich se svým akčním číslem Bděněveské „Sestry v akci“,  Poté mladý pár s kytarou a zpěvem. A nakonec vystoupily tradiční plzeňské mažoretky „Maršálky“, které byly opět zlatým kulturním hřebem a ozdobou tohoto společenského odpoledne.
Celý program prokládala písněmi k tanci a poslechu hudba „Plzeňské duo“.  

Účastníci si zatančili i zazpívali. Setkali se opět po roce se svými známými a mohli si popovídat.

Letošní oslavu navštívil i známý Plzeňský vodník v kroji, zástupce plzeňských otužilců. Lehce sháněl na oslavě MDŽ dušičky, každý se s ním chtěl vyfotografovat. Dokonce jsme viděli a fotografie to dokazují, že měl nahozenou udičku i v bavorském Zwiesselu!

Poděkování patří za zorganizování této nádherné akce pro ženy především Levicovému klubu žen v Plzni a hlavně moderátorce celého společenského odpoledne Zděnce Hornofové. 

Oslava Mezinárodního dne žen 2024 v Plzni se vydařila.   
 

Fotogalerie

Autor: 
Mediální úsek Plzeňského KV KSČM
Zdroj: 
Mediální úsek Plzeňského KV KSČM