V Rokycanech se 25.5.2023 uskutečnila beseda s místopředsedou ÚV KSČM Milanem Krajčou

29. 5. 2023

Ve čtvrtek, dne 25.5.2023 proběhla v Rokycanech, v budově Okresního výboru KSČM, od 16:00 hodin, beseda s místopředsedou ÚV KSČM Milanem Krajčou.

V úvodu besedy vystoupil s. Krajča s úvodním slovem, kde popsal současnou vnitropolitickou i mezinárodní situaci a hlavní úkoly, které KSČM realizuje v této době.

Poté se rozproudila diskuse. Padaly otázky na téma „Obranné smlouvy s USA", proti které KSČM organizuje happening v úterý 30.5.2023, od 15:00 hodin před ambasádou USA v Praze. Plzeňský Krajský výbor KSČM vypravuje na tuto akci autobus z Plzně. Zájemci o účast se mohou přihlásit na svém OV KSČM.

Diskutovalo se na téma neschopnost Fialovo vlády, šílená drahota, vysoká inflace, růst zadlužení našeho státu, omezování výroby a krachy firem, propouštění z práce. Ale i téma nákupů americké vojenské techniky za šílené peníze, kdy vláda tvrdí svým občanům, že nejsou peníze na důchody, kdy se krátí, nebo ruší různé sociální dávky.

Diskutovalo se téma hrozba III. světové války, konflikt na Ukrajině, energetická bezpečnost naší země, konkrétně zabezpečení naší země plynem a ropou pro další roky. Stranou nezůstalo ani téma Evropské unie.

Diskutovalo se i k politice KSČM, co dělá KSČM pro to, aby se mohla vrátit po příštích parlamentních volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Diskutovalo se na téma KSČM a mladá generace.

Soudruh Krajča hovořil i na téma příprava KSČM na krajské volby a volby do Evropského parlamentu, které se uskuteční v roce 2024.

Účastníci besedy tak slyšeli nezprostředkovaně názory od člena nejvyššího vedení KSČM v naší zemi. Beseda byla zajímavá a účastníci dostali odpovědi na všechny jejich otázky.

Rozcházeli se do svých domovů s vědomím, že naše země i svět se nachází na důležité křižovatce, že žijeme v těžké a krizové době, kdy hrozí velký válečný konflikt. Rozcházeli se z besedy s pocitem zodpovědnosti levicové KSČM za další vývoj v naší zemi. 

Na závěr besedy se účasníci besedy vyfotografovali společně s místopředsedou ÚV KSČM s. Milanem Krajčou.

 

 

Fotogalerie

Autor: 
Mediální úsek Plzeňského KV KSČM
Zdroj: 
OV KSČM Rokycany