Valenčík: Středula a Nerudová: Tak funguje globální moc

9. 1. 2023

Po zpackané odborářské demonstraci se Stredulovi podařil další kousek: Načasoval si podporu Nerudové koordinovaně s vynesením soudního verdiktu k případu Čapí hnízdo v době vyvrcholení prezidentské volební kampaně.

Připomenu: Odborářská demonstrace pod Stredulovým vedením byla fiaskem nejen z hlediska účasti, ale i obsahu. Odboráři, jejichž jménem Stredula vystupoval, se nezmohli ani na pohrůžku požadavkem demise, když si s jejich návrhy Fialova vláda vytře zadek (což také udělal). Navíc – decentně obešli aktuální problematiku devastace penzijního systému, tj. systému, který by měl být základní jistotou pro lidi práce. Současná "valorizace" probíhá asi takto (pro důchodce s penzí kolem 20 tisíc korun):  Dáme ti 800 Kč, ale vezme 5000 Kč (inflací).

Stredula odstoupil a podpořil Nerudovou:

- Tu Nerudovou, která jako šéfka komise "pro spravedlivé důchody" úspěšně sabotovala její práci, viz: https://radimvalencik.pise.cz/8750-proc-malacova-prehlizi-patou-cestu-reformy-penzi.html

- Tu Nerudovou, která věděla o kupčení s doktorskými tituly na Mendlově univerzitě v Brně, podílela se na něm, měla z něho profit a ještě o tomto poklesku opakovaně lhala.

Vše je dost známé a z ověřené, viz např.: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kauza-Nerudova-a-turbodiplomy-Lez-jako-vez-Skvela-vybava-pro-hlavu-statu-rika-Bobosikova-723326

Je to problém a velký problém:

- Věci se poznávají ve srovnání. Kvůli mnohem menšímu prohřešku (opsání části doktorské práce) musela v Německu odejít ministryně školství a krátce na to ministr obrany, který byl nejpopulárnějším politikem a ani to mu nepomohlo. Jaká by asi byla naše vyjednávací pozice vůči Německu, pokud bychom měli prezidenta, který se podílel na kupčení s doktorskými tituly?

- Jednou z významných pravomocí prezidenta je podpisování profesorských hodností. Za Zemana v souvislosti s tím vypuklo několik afér. Pro akademickou půdu posvátná a vysoce prestižní záležitost. Jakou hodnotu by asi měly profesorské tituly podepsané tím, kdo kupčil s doktorskými?

Podrobněji viz: https://radimvalencik.pise.cz/10671-nechutne-prezidentske-volebni-menu-od-koho-je-3.html

Toto vše Stredula ví. A přesto Nerudovou podpořil. A to v předvečer vynesení rozsudku nad Babišem a pár dní před prezidentskými volbami, viz:

https://www.e15.cz/domaci/kauza-capi-hnizdo-se-chyli-ke-konci-mestsky-soud-v-praze-vynese-rozsudek-1395917

Za koho Stredula kope? Za odboráře?

Kdepak! Takto prostě funguje současná globální mocNehledejme za jejím zplozením, fungováním a nynější degenerací nic konspirativního. Vše probíhá zcela spontánně. Vznikla jako srostlice struktur založených na pozičním investování a vzájemném krytí poručování obecně přijatých zásad. V podmínkách unipolárního světa došlo k propojení moci vytvářené shora dosazováním manipulovatelných a vydíratelných osob se vzlínáním struktur založených na vzájemném krytí porušování obecně přijatých zásad zdola. Tím byl odstartován degenerativní proces dosazování stále více vstřícné i vynucené poslušných a současné stále více omezených do globální hierarchie institucionálního systému. Jeden z projevů – nejen v naší zemi nás je v každých volbách nabízené nechutné menu kandidátů, kterým je následně dávána historicky bezprecedentní institucionální podpora (média, soudy apod.). A občanům je pak toto zkažené sousto nabízeno k sežrání.

Nic se nemá přehánět. Tentokrát to manipulátoři přehnali a volby prezidenta (ať již se je podaří "domanipulovat" nebo ne) přinesou hlavně to, že podstatným způsobem přibyde lidí, kteří pochopí, jak současná globální moc funguje, jak se promítá do našich podmínek a jak se jí bránit.

Autor: 
Radim Valenčík
Zdroj: 
Zdroj: https://radimvalencik.pise.cz/10707-stredula-a-nerudova-tak-funguje-globalni-moc.html