Velký výprask USA na Tchaj-wanu! Mediální kašpariáda českých médií

15. 1. 2024

Absurdní mediální kašpariádu uspořádala tento víkend i česká média, když radostně vytrubovala pod velením Pekarové-Adamové na všechny strany, že v tchajwanských volbách zvítězili zastánci americké protičínské politiky! A nebyla to jen Pekarová, ale veřejně jásal i předseda Senátu Vystrčil, předseda vlády Fiala, ale i pan prezident Pavel. Těšíme se na spolupráci, znělo z Hradu i podhradí!

A jak se později ukázalo, byla to koordinovaná kašpariáda celého kolektivního západu a jimi ovládaných medií!  Nebylo to selhání medií. Byla to otevřená manilulace veřejným míněním, překrucován faktů a lhaní!

Jenže! Jenže, pravda je opět trochu jinde, jako obyčejně! Na Tchajwanu dopadlo hlasování úplně opačně!

Prezidentské volby sice vyhrál proamerický kandidát, jenže v důležitějších parlamentních volbách utržila vládnoucí strana historickou porážku, a poprvé nebude mít vládnoucí strana v parlamentu většinu. Rozložení politické moci na Tchaj-wanu se dramaticky změnilo. Pro-čínský Kuomintang získal 52 křesel. 2 křesla získali nezávislí kandidáti podporující Kuomintang, 8 křesel nová strana Tchajwanská lidová strana, která požaduje zachování status quo, a pro-americká strana DPP získala pouhých 51 křesel ze 113.

Ponecháme-li stranou, že 24 milionům Tchajwanců stačí, aby v parlamentu sedělo 113 poslanců, kdežto 10 milionů Čechů musí zbytečně živit 200 poslanců a navíc senátory, je jasné, že proameričtí stoupenci utrpěli porážku a ztratili oproti posledním volbám 10 křesel.

České "roztleskávače" k výsledkům voleb na Tchaiwanu zchladil nedlouho poté americký prezident Joe Biden, který vydal k volbám na Tchaj-wanu strohé prohlášení, že Washington  /tedy USA/ nepodporuje nezávislost Tchaj-wanu!

Celý článek zde:

Autor: 
Michael Svatoš
Zdroj: 
https://www.michalapetr.com/map-1883-velky-vyprask