Volby nového prezidenta Ruské federace

17. 3. 2024

V Ruské federaci se od pátku do neděle, od 15.3.2024 do 17.3.2024 konaly volby nového prezidenta, jehož volební období je 6 let.

Ihned po uzavření volebních místností uspořádala Komunistická strana Ruské federace /KPRF, kde je předseda Genadij Zjuganov/ první tiskovou konferenci k těmto volbám i když výsledky voleb budou oznámeny až v dalších dnech.

V úvodním slovu Genadij Zjuganov uvedl, že volby prezidenta se konají v nelehké době. Na Ruskou federaci je uvaleno 18 000 sankcí. Země čelí útoku fašisticko – banderovsko – natovským vojskům, na Rusko směřují v těchto dnech mohutné kyberútoky i bombardování příhraničních oblastí s Ukrajinou.

KPRF chápe tyto volby, jako volby vrchního velitele ozbrojených sil Ruské federace, protože prezident je i vrchní velitel.

Putin v rozhovoru s novinářem Kiseljovem, který se konal několik dní před volbami, dal Rusům příslib, že válku Rusko s NATO neprohraje.

KPRF počítá s tím, že Vladimír Putin volby vyhraje a stane se opět prezidentem Ruské federace.

Kandidát od KPRF Nikolaj Charitonov podle Zjuganova odvedl velký kus práce v předvolební kampani, podle mnohých ruských politologů byl nejlepší v několika televizních celostátních debatách.

KPRF je jediná politická strana v Ruské federaci, která má jasný a ucelený volební program pro další rozvoj země. Program je cesta k socialistické společnosti. 

Strana si dala za úkol dostat své předvolební materiály se svým volebním programem, který nazvali „Program vítězství“ do všech domácností. Vydala 26 milionů tiskovin různých formátů, prezentovala svého kandidáta ve více než 600 regionálních novinách, zveřejnila 755 videoprezentací na sociálních sítích, a v 85 regionech Ruska se zúčastnila téměr 3000 různých televizních besed.

Program Komunistické strany pro tyto volby pomáhalo straně vytvořit dalších 56 organizací, které s KPRF aktivně spolupracují.

KPRF očekává seriozní výsledek svého kandidáta Nikolaje Charitonova i při vítězství Vladimíra Putina.

KPRF vydala výzvu všem svým členům i sympatizantům, aby hlasovali prostřednictvím hlasovacího lístku ve volebním okrsku, že nemají důvěru v elektronické hlasování,

KPRF vytvořila skupinu 90.000 svých zástupců, kteří kontrolují průběh hlasování ve volebních okrscích po celé zemi. Podle právního oddělení ÚV KPRF nebylo hlášeno žádné hrubé porušení volebního zákona.

V zemi jsou akreditovaní zahraniční pozorovatelé na tyto volby ze zemí SNS a ODKB.

Autor: 
Mediální úsek Plzeňského KV KSČM
Zdroj: 
internet, www.kprf.ru