Zvolme odvážné do Senátu i na radnice v zájmu občanů i ceny za vodu. Úderný komentář přiřazen

30. 8. 2022

Životadárná tekutina, kterou voda zcela jistě je, patří do oblasti, kterou bychom si měli hýčkat, chránit, ošetřovat a především bránit nekalým praktikám v jejím obchodování. Děje se to totiž stále ve velkém. Smutné na tom je to, že se z velké části na této situaci podílel i současný »senátorský« sbor Parlamentu ČR, což vyplývá ze zdrojů Nadace PRAVDA O VODĚ.

Tato nadace připomíná, a to by si měli dnes na radnicích uvědomit a měli by si to uvědomit i současní senátoři, kteří na řešení rezignovali, že například ke změně ve vodárenství může dojít. Zářným příkladem je Přerov. A jak se ubránily Vodovody a kanalizace Přerov před vyděračskými koncerny? Jak vodárnám, tak ale i občanům, potažmo radnicím bylo vysvětleno, jak se nájezdníci a vyděrači pokusí znovu obnovit vyděračskou smlouvou obchod s vodou. Především lidem bylo vysvětleno, jak na to doplatí. Byly vyvráceny tři opakované lži ze strany koncernů, kdy tvrdily, že cena vody poroste jen o inflaci. Dále tvrdily, že dotace z EU nejsou ohroženy. A nakonec, že koncern bude investovat do vodovodní sítě a jejich rekonstrukcí namísto obcí a měst.

Výsledkem tak je, že se v Přerově podařilo ubránit vodu například oproti sousednímu Zlínu nebo Prostějovu. Zde politici neposlechli a obchod s vodou ovládly koncerny. Nakolik z neznalosti, nebo záměrně pro vlastní prospěch, nebo přímo z hlouposti, nechť si každý občan odpoví sám. Podstatné je, že lidem na Přerovsku se podařilo ušetřit z plateb na vodném a stočném přibližně 650 miliónů korun. Celá oblast Přerovska získala na dotacích od EU za účelem obnovy a rekonstrukcí vodovodní sítě 429 milionů korun.

V nadcházejících volbách je proto nutné zvolit především odvážné zástupce jak do Senátu PČR, tak ale i radnic. Takové zástupce, kteří neskočí na »špek« slibujícím zástupcům jednotlivých koncernů. Ukončit tak především působení trafikantů v Senátu, protože ti nemají chuť něco řešit. Proto je zbytečné je volit. Proto jim vystavte jakési vysvědčení za jejich práci. A proč? Jednapadesát senátorů hlasovalo například proti požadavku vyšetřit, jak se dostaly cizí koncerny, cizí korporace k naší vodě. A kteří že to byli? Týkalo se to 19 senátorů z ODS a TOP 09, dalších 18 senátorů ze STAN, sedmi senátorů z KDU, tří senátorů Pro region, tří zástupců Senátor 21 a jednoho nezařazeného senátora. Trafikant a zbabělec nic nenapraví, proto je třeba se ptát, jak by reagoval, když by podobná situace byla u plynu nebo elektřiny?

A ejhle, je to tady. Zajímal jsem se například o 7. VO Plzeň-město, kde je senátorem známý, ale jinak velmi pasivní Václav Chaloupek. Možná je dobrým producentem dětských pořadů, ale politice nerozumí. V současnosti tam bude kandidovat Jiří Valenta (KSČM), velmi známý z Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, kde byl vysoce aktivní. Ten skýtá záruku, že se i tato, pro většinu senátorů nepodstatná záležitost, bude řešit. Takto by měli ohodnotit občané své politiky i ve svých obvodech a rozhodnout, co pro ně v dnešní době nastupující chudoby bude to správné. Který politik pro ně bude prospěšnější.

..................................................

Můj komentář (ZAS) a připojená poznámka: Opět tleskám pánovi ze západních Čech za jasný příspěvek. A adresný.

Poznámka následuje. Na severu Čech bude kandidovat do Senátu opět už dnes senátor pan Michael Canov. Pod heslem „drží a nepustí.“ Pan Canov jako bývalý starosta města Chrastavy byl velmi dobrým starostou. Alespoň to tvrdí někteří obyvatelé města, kterých jsem se ptal. Pan Canov, chemik, byl velmi dobrým učitelem chemie na gymplu v Liberci. Informace od studentek, které „týral“, ale ty ho měly rády. Ono učit chemické vzorce a reakční kinetiku mládež, zejména holčičí, která se zajímá o idoly v bigbítových kapelách, je úkol těžký – moje vlastní neučitelská zkušenost. Pan Canov to ale zvládl asi dobře.

Jako senátor pan Canov nikdy neodsoudil nacismus na Ukrajině (např. barbarské vraždy v městě Buči – 300 zabitých s rukama svázanýma  za zády, kteří byli zastřeleni ranou do týla!!!!), schvaloval další dodávky zbraní nacistům a další sankce proti Rusku. Podpořil všechna asociální opatření, která jeho soukmenovci a další v Senátu protlačují – viz článek pana Rejfka (pan Canov je členem spolku Starostové za Liberecký kraj – dceřinky STANu). SLK vede krimi---ík Půta, hejtman Libereckého kraje, kterého chrání současný „právní“ systém.

Pan Canov je nevolitelný darebák. Nevolte ho. Ať se vrátí k práci, kterou dělal dobře a kde nepotřebuje být ideologickou prostitutkou nacisty Rakušana – šéfa STANu a jemu podobných. Pracovití a schopní lidé jsou potřeba – ne ale na místech kde jsou škodná. A to je případ pana Canova.

Autor: 
Jan REJFEK, zastupitel městyse Dešenice, komentář: zas
Zdroj: 
http://www.nasepravda.cz