Zeman na růžích ustláno nemá...

15. 11. 2017

Americký prezident Trump udělil další lekci ministru Hermanovi a křiklounům pražské kavárny!

Nejenže během poslední návštěvě Číny ujistil čínského vůdce Si Ťin-pchinga, že USA respektují politiku jedné Číny, ale nezdůrazňoval ani ožehavá témata včetně tzv. lidských práv. Navíc obchodní společnosti obou zemí podepsaly v posledních dvou dnech dohody v hodnotě více než v přepočtu 5,5 bilionu korun.

Miloše Zemana mediální „sláva“ mainstreamových médií při uskutečňování zahraniční politiky teprve čeká a to v souvislosti s jeho návštěvou Ruska ve dnech 21. – 24. listopadu 2017, při které ho doprovodí zástupci více než 120 českých firem znamenající tak největší misi podnikatelů za 25 let v této zemi.

Zeman na rozdíl od „válečných jestřábů“ moc dobře ví, že nejlepším prostředkem ke zmírnění mezinárodního napětí a konfrontace jsou rozšiřující se vzájemné obchodní vztahy, nikoliv řinčení zbraní. Znovu dokazuje, že je prezidentem hájící zájmy České republiky nejen „prozápadním“ směrem, ale i k Rusku a Číně.

V „boji o Hrad“ a dosazení správného prezidenta nás čeká ve zbývajícím období volební kampaně zvyšující se agresivní aktivita odpůrců Kremlu a Putina, prosazující budoucí jednoznačné směřování České republiky na Západ.

Pohádka o „chatrném“ zdraví prezidenta veřejnost moc nezaujala a tak dochází k opětovné aktivní činnosti „fanklubu“ červených karet. Ze stejného soudku je vyjádření Marty Kubišové o nedávném zákroku proti zvukaři, který přirovnává k praktikám z dob normalizace. Podobně vyznívá započatá hladovka chartisty a disidenta Tomáše Hradílka na protest proti prezidentské kandidatuře Miloše Zemana. Z čistého nebe nepřišla ani výzva romských členů Rady vlády pro záležitosti romské menšiny vyzývající veřejnost, aby Zemana nepodpořila v nadcházejících prezidentských volbách.

Na rozdíl od jiných (v některých případech) nastrčených prezidentských kandidátů s nečitelnou a problematickou minulostí, názory a postoje současné hlavy státu známe. Proto ani většině jeho příznivců nevadí prezidentovo porušování tzv. „ústavních zvyklostí“. A poukazovat na občasná peprná vyjádření a skutečné, bez servítek pojmenování věcí pravými jmény jako v případě ruské feministické punk rockové protestní skupiny Pussy Riot ?

Každý ať si odpoví sám!

Autor: 
Mgr. Miroslav Kavij, předseda Plzeňského KV KSČM
Zdroj: 
Mgr. Miroslav Kavij, předseda Plzeňského KV KSČM, pro Parlamentní listy 15.11.2017