Stanovisko VV ÚV KSČM - Pro změnu k lepšímu vykoná KSČM maximum

9. 2. 2018
Česká republika je na rozcestí. Na strany, střídající se donedávna u moci, zbyla parlamentní menšina. V neprospěch dalšího oklešťování suverenity země skončily i nedávné prezidentské volby. Rozčarování z mafiánského kapitalismu, založeného na „tunelech“, korupci a posluhování cizím zájmům na úkor vlastní země, roste už řadu let. Teď se poprvé rýsuje možnost jeho nadvládu nad naší zemí alespoň oslabit.
Rozhodnutí, zda tato šance bude využita nebo zmařena, je v rukou hnutí ANO. Reprezentuje především domácí kapitál, podnikající v reálné ekonomice, a chtě nechtě tak závislý na kupní síle „dolních deseti miliónů“. Země, bezbranná vůči vnějším tlakům, není ani v jeho zájmu. Naplní ANO sliby, jimiž dokázalo oslovit i statisíce levicových voličů? Nebo dá přednost spojení se stranami, jejichž kritice vděčí za své pozice a vliv?
KSČM proto vede s vítězem voleb jednání i o možnosti tolerance vzniku vlády, kterou ANO sestaví. Usiluje v něm o prosazení změn, vedoucích k suverénnějšímu rozvoji země ve prospěch všech jejích občanů, i k zahraniční a bezpečnostní politice v přísné shodě s Chartou OSN a našimi národními zájmy. Hlasy komunistických poslanců podpoří jen skutečný a závazně zakotvený obrat k lepšímu. Základem naší politiky je program KSČM.
Autor: 
9. 2. 2018, VV ÚV KSČM
Zdroj: 
FB ÚV KSČM