Občané ČR se nakonec dočkali!

6. 2. 2019

Další aféra s polskými potravinami, tentokrát vývoz hovězího masa z nemocných krav, je na světě! Zatímco na Slovensku již před několika dny ministr školství vybídl školy, aby nakupovaly maso jen slovenského původu, naši občané si informaci o dovozu polského závadného masa do ČR museli přečíst o několik dní později nejprve v »proruském« internetovém Sputniku, aby o dva dny poté se jim tohoto upozornění oficiálně dostalo od ministra zemědělství Tomana. Co na tom, že ještě tři dny předtím nás stejný ministr ujišťoval, že žádné maso z těchto jatek mimo Polsko nebylo exportováno?! 

Znepokojující a zarážející je skutečnost, že informaci vypustil do médií investigativní reportér, který se nechal zaměstnat na jatkách v Mazovském vojvodství, kde tuto nezákonnou praktiku skrytou kamerou natočil. Nechci polemizovat, jak dlouho tento způsob na zdejších jatkách byl ve skutečnosti provozován! 

Kromě odpovědi na otázku, proč směrem k veřejnosti náš stát selhal, zůstávají i další neznámé. Například do kolika států a jaké množství se maso skutečně vyvezlo. Původní zveřejněné informace hovořily o vyvezení 2,7 tun masa do 10 států, později do 14 států. ČR zatím přiznala dovoz 300 kg, SR 300 kg, Francie 800 kg. Na zbývajících jedenáct »postižených« států včetně například Španělska, Finska, Švédska či Portugalska tak zůstává pouhých 1300 kg!? Není tohle jasný případ dezinformace s cílem uklidnění nálad českých spotřebitelů? 

Proč naši občané patří k zemím, v nichž se o pravdivosti s vývozem polského masa dozvídají jako poslední?! Nejedná se v případě ministra zemědělství Tomana o jeho selhání, na základě kterého by měl na svůj ministerský post rezignovat? 

Tento případ opět potvrdil ono známé, že kapitalismus nemá s lidskostí nic společného. Také vývoz polského hovězího masa z nemocných krav ukázal, že hlavním kritériem firem je dosažení zisku a udržení prosperity. V uvedeném případě bez ohledu na dopad lidského zdraví. 

Odkaz na originál

Autor: 
Mgr. Miroslav KAVIJ, předseda Plzeňského Krajského výboru KSČM
Zdroj: 
Text: Haló noviny