Kdybyste nelhali svým divákům, nikdo by nás nesledoval – hlavní redaktorka Sputniku a RT o mainstreamových médiích

4. 7. 2019

Margarita Simoňanová, hlavní redaktorka televizního kanálu RT a zpravodajské agentury Sputnik, prohlásila, že RT má ve světě obrovský úspěch, jelikož ostatní média nedělají svoji práci. „Na koho jiného se lidé mají obracet, když vy jim lžete?“ řekla na adresu západních médií hlavního proudu.

Hlavní redaktorka televize RT a zpravodajské agentury Sputnik byla hostem pořadu Večer s Vladimirem Solovjovem na televizní stanici Rossia 1. Během rozhovoru s moderátorem hovořila o obrovské popularitě televizní stanice RT ve světě. Popularita RT ve francouzském jazyce nyní raketově roste kvůli lhaní francouzských médií hlavního proudu o žlutých vestách, řekla.

„Já na všech mezinárodních konferencích, i během rozhovorů, které poskytuji západním novinářům říkám: Poslouchejte, kdybyste vy dělali svoji práci, tak nás (RT a Sputnik) by nikdo nesledoval. Nikdo by nás nesledoval, neposlouchal a my bychom už dávno zavřeli krám kvůli nepotřebnosti. Kdybyste vy dobře dělali svoji práci!“ uvedla na otázku o tom, jak je možné, že RT a Sputnik získávají ve světě širokou popularitu na úkor ostatních médií.

„Vy ale svým čtenářům (divákům) lžete. Vaši čtenáři (diváci) začínají otevírat oči. Už otevřeli oči a vidí, že jim lžete. A když přichází krize, když dochází na střety například se žlutými vestami, tak se diváci obracejí na nás (RT a Sputnik). A na koho se mají obracet, když vy jim lžete?“ prohlásila Margarita Simoňanová.

Videa o žlutých vestách televize RT ve francouzštině mají, podle jejích slov, více shlédnutí než videa pěti dalších kanálů dohromady.

„Jestliže vaše média neinformují o žlutých vestách tak, jak to diváci požadují, a my to děláme, tak kdo je vinen? No prosím, informujte! Vždyť vy jste demokratická země, vy všem říkáte, že u vás existuje svoboda slova, že u vás existuje svoboda médií,“ dodala.

Simoňanová také poukázala na skutečnost, že francouzský prezident Emmanuel Macron považuje francouzskou RT za svého „osobního nepřítele“.

V sobotu 29. června po celé Francii proběhla 33. protestní akce hnutí žlutých vest. Občané byli vyzýváni k tomu, aby blokovali přístavy, rafinérie, letiště, obchodní centra, čerpací stanice, budovy daňových služeb a další důležitá zařízení. Zahájení demonstrací na podzim roku 2018 bylo způsobeno zvýšením daní na pohonné hmoty a rychlostní limity na provinčních silnicích.

Autor: 
Margarita Simoňanová
Zdroj: 
https://cz.sputniknews.com