Je to zlé! Někteří ukrajinští fašisté a jejich sympatizanti z Ukrajiny se přesunuli do České republiky. 

17. 11. 2022

Není to radostné konstatování, ale přišel čas začít myslet na vlastní obranu a bezpečnost našich rodin, svými vlastními rukami! 

V Ostravě kdosi 2.11.2022 vyfotil, jak si někdo z „údajně“ chudé ukrajinské rodiny prchající před válkou na Ukrajině, který dostal v Ostravě okamžitě k dispozici bydlení, vyvěsil hrdě, téměř přes celé okno vlajku nacionalisticko – fašistického pluku Ukrajiny AZOV!

Pluku, který má na svém kontě mnoho válečných zločinů, vražd a terorizování nevinných lidí na ukrajinském Donbase. Pluku, který je znám tím, že se jeho bojovníci rádi prezentují fašistickou symbolikou spolu se symbolikou NATO. 

Tento pluk, založil jako svou soukromou armádu ukrajinský židovský oligarcha Igor Kolomejskij, který v únoru 2022, ihned po zahájení ruské Speciální vojenské operace na Ukrajině uprchl z Ukrajiny se ukrýt do Izraele jako držitel izraelského pasu. Tento pluk byl později zařazen pod  ukrajinské Ministerstvo vnitra, jako národní garda Ukrajiny. Poslední sídlo velitelství pluku bylo v Mariupolu na východě Ukrajiny a jeho bojové jednotky složené z ultranacionalistických, fašistických a rusofobských jednotlivců střílely z děl, minometů, tanků a raketometů do obcí a měst vzbouřených ukrajinských Doněcké a Luhanské oblastí, kde zabily tisíce nevinných lidí. Jak známo obyvatelé těchto východních ukrajinských oblastí se v roce 2014 vzbouřili proti pučistické vládě v Kyjevě, která se dostala k moci pomocí státního převratu za pomoci ozbrojených fašistických bojůvek Pravého sektoru a podobných uskupení v únoru roku 2014 při tzv. „ Kyjevském Majdanu“.

Tento pluk AZOV byl v květnu roku 2022 obklíčen a později vojensky rozdrcen a donucen se vzdát v ocelárnách Mariapolu v Doněcké lidové republice!

Ale pojďme zpět do Ostravy a České republiky. 

Reakce českých státních úřadů, Armády ČR, Bezpečnostní informační služby či Vojenské kontrarozvědky na upozornění občanů na tuto nepřijatelnou skutečnost s praporem AZOVu byla nulová!

Zdrcující v těchto dnech je ale i vyjádření Vojenské policie Armády České republiky k této události, v jejímž čele stojí nyní plukovník Otakar Foltýn.

Do nedávna podplukovník Foltýn se specializoval a prezentoval v armádě jako expert na problematiku informačních a hybridních válek.  Prezentoval se jako člověk orientující se na expertní úrovni v problematice práce s informacemi a v informačních operacích. Na téma informační a hybridní války vedl přednášky ve vojenských kruzích, ale i na civilních vysokých školách. Stal se tak jednou z několika ikon na sociálních sítích hovořících na toto téma. Na YouTube bylo zveřejněno několik videí s jeho přednáškami a besedami na toto téma. 

Pro zasvěcené do problematiky informačních a hybridních válek se ale Foltýn v těchto svých videích odprezentoval jako „demagog“. Zabedněnec, který není schopen vstřebat realitu, rozpoznat pravdu a podstatu jevu. Jako člověk, který má klapky na očích i na uších! Zřejmě vojenské prostředí a velitelské postavení zformovalo Foltýna jako člověka, který není ochoten připustit jiný názor a který má rád poslední slovo. Podle něj, jediný kdo tady vede informační válku je samozřejmě jenom Rusko! 

Bohužel v Armádě ČR s tím Foltýn udělal kariéru, protože téma informačních a hybridních válek je v posledních letech modní a celosvětové aktuální! Zřejmě také proto, že jeho nadřízený generál Karel Řehka, současný náčelník generálního štábu AČR, autor české knižní prvotiny na téma „Informační válka“ v něm našel zřejmě spřízněnou duši! Nechceme zde spekulovat o spojitost se jmenováním Foltýna do funkce velitele Vojenské policie Armády ČR a návrhu na jeho povýšení prezidentu republiky do hodnosti plukovníka armády .

Plukovník Foltýn nyní prostřednictví tiskové a informační důstojnice Vojenské policie Armády ČR, nadporučíka Mgr.  Kateřiny Mlýnkové, nechal zveřejnit stanovisko Vojenské policie k tomuto vyvěšenému praporu AZOVu v Ostravě. Zde je text této odpovědi:

Dobrý den,
píši Vám na základě Vašeho emailu ze dne 2.11.2022. Na Vámi zaslaných fotografiích nejsou žádné fašistické znaky. Ano, pluk AZOV byl kdysi považován za kontroverzní, ale dnes je to již mýtus podporován ruskou propagandou.
Zde je pro Vás link na informace o fašismu (následuje odkaz na proklik na wikipedii).

Přeji krásný den

Mgr. Kateřina Mlýnková
Tisková a informační důstojnice Vojenské policie 

Vyjádření Vojenské policie Armády ČR k pluku AZOV je ovšem skandální a pobuřující! 

Odporuje totiž dostupným informacím na internetu o pluku AZOV! Vedení Vojenské policie, respektive její šéf čerstvě jmenovaný plukovník Otakar Foltýn se zřejmě dostatečně neorientuje v dostupných informacích o Azovu, nebo vědomě ignoruje fakta!  Výrok, že se jedná "o ruskou propagandu" je pro něj charakteristický!

Toto prohlášení Vojenské policie Armády ČR je ale také varující! 

Nejvyšší politici této země, prezident a předseda vlády a někteří ministři vlády, se chodí každoročně klanět k památníkům obětí německého fašismu ve II. světové válce, kladou na jejich hroby věnce a kytice, a poté pronáší srdceryvné projevy k veřejnosti. Na druhé straně nyní vidíme, že jim nevadí ukrajinský nacionalisticko – fašistický pluk AZOV a jeho symboly v České republice!?

Není to tak dávno, co mezi námi ještě byli pamětníci bojů II. světové války, kteří bojovali na frontách proti fašismu, ale i ti, kteří prošli fašistickými koncentračními tábory! Ti poznali na vlastní kůži s kým měli tu čest! Mnozí z nás jsme slyšeli jejich vyprávění a viděli jsme řadu jejich osobních historických dokumentů z té doby. Jsme si jisti v tom, že by od nich dnes dostal plukovník Otakar Foltýn velitel Vojenské policie Armády ČR pořádnou lekci!

Bohužel, pamětníci bojů proti fašismu už v mnohém nejsou mezi námi. Veřejnoprávní media i současní vládní politici prezentují ukrajinské fašisty jako „neposkvrněné demokraty“. Ale my, neseme odkaz bojovníků proti fašismu a je naší povinností jej hájit a předat jej dalším generacím!

Situace v naší zemi je pod vládou premiéra Fialy z ODS nyní mimořádně kritická a složitá. „Nahoře“ v nejvyšších patrech české politiky,  na Hradě, ve vládě, v armádě i v bezpečnosti (nedávno se blýskl ministr vnitra Rakušan s igelitovým pytlem), prostě ti nad námi, nad obyčejnými lidmi, nezůstal nikdo, kdo by se proti této ohavnosti Foltýna a Vojenské policie ohradil a zasáhl! Kdo by bránil průniku fašistické ideologie a symbolů do naší země.

Náčelník generálního štábu Armády ČR Řehka je tvrdě pronatovský generál a drží zřejmě nad Foltýnem ochranou ruku.

Ministryně obrany České republiky Jana Černochová z ODS se projevila jako „fanatička“ a "válečný štváč“ proti  Ruské federaci podporující všemožně Ukrajinu. Česká republika je díky ní největší dodavatel zbraní pro Ukrajinu z bývalých zemí Varšavské smlouvy. Platí se to vše z veřejných peněz nás všech. V Praze na stotisícové demonstraci proti této vládě získala Černochová přezdívku „česká teroristka“!

Předseda vlády Fiala, je fanaticky pro podporu Ukrajiny, oddaně proamerický, a hlavně fanaticky proti Ruské federaci. Fiala lže kudy chodí o tom, že jsme ve válce, že Rusko chce obsadit i naší republiku, atd..

Prezident Zeman je na straně svého židovského kolegy a přítele, prezidenta Ukrajiny Volodymyra Zelenského a aktivně podporuje dodávky českých zbraní na Ukrajinu a příjem ukrajinských uprchlíků do naší země! 

Nezůstal tady v naší zemi ve vládnoucích vrstvách nikdo, kdo by zastával realistický postoj k projevům ukrajinského fašismu!

A tak nezbývá, než se spolehnout sám na sebe a začít se připravovat na nejhorší! Dostali jsme v tomto případě od naší vrchnosti jasný signál. Stát v rukou pravicové koalice SPOLU, Armáda ČR a Policie ČR nás od ukrajinského fašismu a fašistů nebudou chránit! Každý sám bude muset bojovat za ochranu své rodiny a sebe. 

Na Donbase, kde mají lidé bezprostřední reálnou zkušenost s plukem AZOV a jeho působením je situace kardinálně jiná od České republiky. Když byl nacistický pluk AZOV vojensky rozdrcen a donucen v květnu 2022 se vzdát na Azovstalu ve městě Mariapol doněcké a ruské armádě. A později, když byli zajatí Azovci transportováni pochodem přes město Mariupol na nádraží, odkud je převezli vojenským vlakem do vojenského vězení, jely za nimi kropící cisterny s vodou, aby spláchly tu nacistickou a lidskou špínu z ulic krásného města Mariupolu. Lidé v Mariupolu na fašisty z Azovu křičeli z chodníků „vrazi“, „nacisti“, „buďte prokleti“!

Zde níže je odkaz na video na facebooku z května 2022.  (Po prokliknutí na stránky rolujte  dolů, toto video najdete asi desáté v pořadí pod několika videi a má název „Rusové vedou Azováky ulicemi Mariupolu nad kterým převzali kontrolu“.

https://www.facebook.com/groups/272128832951927/user/100022561934377/

 

Je asi zbytečné Vám v tuto chvíli připomínat slova jednoho českého klasika, který zaplatil za svůj názor a občanský postoj k fašismu krví a svým životem. Vzkázal Vám a nám všem: Lidé bděte! Toto je přesně ten okamžik, co měl tehdy na mysli a o čem je dnes řeč!

Dnes můžeme konstatovat: Fašisté z Ukrajiny jsou tady v naší zemi! Zlo je u nás znovu tolerováno!

Brzy mnohým z nás, ale i mnohým z Vašich rodin půjde zřejmě o život! Jednejte podle toho včas! Myslete na vlastní bezpečnost, chraňte sebe a Vaší rodinu jak můžete! Dnes už je jasné, že se musíme spolehnout jen sami na sebe! 

Právo a pravda je na naší straně!

 

Zde je odkaz na další náš článek o ukrajinském pluku AZOV:

https://plkr.kscm.cz/cs/node/565363

A další odkaz:

https://plkr.kscm.cz/cs/node/578025

 

 

Fotogalerie

Autor: 
Mediální úsek Plzeňského KV KSČM
Zdroj: 
internet